üniversite arayışına geçen öğrenciler buraya!

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,511
#YKS sonuçlarının ardından üniversite arayışına geçen öğrenciler buraya!

Yurt dışı eğitimi düşünenler için dünyada en çok tercih edilen İslam üniversitelerini sizler için araştırdık. 🤓

1️⃣
El-Ezher Üniversitesi
📍Kahire, Mısır
🔴Dünyadaki ilk üniversitelerden biri olan El-Ezher Üniversitesi, dini ilimlerin yanı sıra pozitif ilimlerden oluşan dersleriyle modern bir üniversite olarak eğitim hayatına devam ediyor.

2️⃣
Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi
📍Selangor, Malezya
🔴Güneydoğu Asya'nın en iyi üniversitelerinden biri olan Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi'nin çatısı altında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi verilen 13 fakülte(külliye) bulunmaktadır.

3️⃣
İslamabad Uluslararası İslam Üniversitesi
📍İslamabad, Pakistan
🔴1980’de kurulan bu üniversite, IIUI Arap Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İslam Hukuku, İlahiyat Fakültesi, İslam İktisat Okulu, Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme gibi fakülteler ile hizmet veriyor.

4️⃣
İmam Muhammed İbn Suud İslam Üniversitesi
📍Riyad, Suudi Arabistan
🔴Daha çok İslam, Arapça, dil ve tercüme gibi alanlara yoğunlaşan bu üniversite, bilgi sistemleri, ekonomi, idari bilimler, medya çalışmaları, tıp ve mühendislik alanlarında da eğitim veriyor.

5️⃣
Rotterdam İslam Üniversitesi
📍Rotterdam, Hollanda
🔴1997'de kurulan bu üniversite, özellikle ilahiyat alanında lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim veriyor.

FB_IMG_1627468583981.jpgFB_IMG_1627468588976.jpgFB_IMG_1627468591418.jpg
FB_IMG_1627468594034.jpg
FB_IMG_1627468596426.jpg

Son mesajlar