Yüksek Yüksek Tepelerde Yedigöller ☀️

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,336
B2454DDE-782B-4E19-9F4D-E2C5DCC9B950.jpeg

Yedigöller deyince akla hemen Bolu’nun geldiği bir gerçek. Ancak biz Erzurum’un İspir ilçesinde bulunan Yedigöller’den bahsediyoruz. Türkiye’nin bakir coğrafyalarından Ovit Dağı’nın eteklerinde oluşmuş volkanik gölleriyle gidilip görülmesi gereken bir bölge olan İspir Yedigöller, değişik boyutlarda 11 gölden oluşuyor.

028480AB-258A-4081-ADB1-479DE1A45A2A.jpeg

Özellikle dağcılık sporu ile ilgilenenlerin gözdesi olan Yedigöller’i ziyaret etmek için en uygun zamanlar haziran ayının on beşinden sonrası ve ağustos ayının sonlarıdır. Erzurum-Rize sınırında bulunan göllere ulaşmak için geçeceğiniz yerlerden biri de Mor Yayla.

63EFC807-BB19-438B-B19A-640F0444C2D1.jpeg

Bu yaylanın da manzarası ile mest olurken aynı zamanda bölgede bulunan müzede sergilenen yöresel tarihi eşyaları inceleme fırsatı da bulabilirsiniz. Oldukça yüksekte bulunan göllere ulaşım için arazi şartlarına uygun değilse otomobiliniz ile ulaşım mümkün olmayacaktır. Ancak uygun bir arazi aracı ile stabilize yollardan göllere ulaşım sağlanabiliyor. Tepeye ulaştıktan sonrası için göllerin yakınına inmek ve hatta gölden su içmek de mümkün.

9FB89F0E-F709-47F3-BC7E-C498DB3753FE.jpeg

Mangal yakıp piknik yapmanın da serbest olduğu bölgenin epey estiği uyarısını da verelim. Yanınıza kalın bir şeyler almadan yola çıkmamanız faydanıza olacak.

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,336
Beni de götürsene @-Hira- 🤭

Mangal serbest demeseydin iyiydi @Kenshi duymasın 🤭
Erzurum diyo
Rize sınırı diyo :D
Heheyt benim oraya gidebilmem icin cok büyük ugraslar vermem Gerek, ekip toplamam gerek :D
Bütün ekibin kafasına yatması gerek ohooo 😂

@Kenshi oturdugu yerden yapsın mangalını bi mangala rizeye mi gidilirmis:hyrolmaz:
Gerci adamın memleketi gider gider,
bize ne :D :bilmyrm:

Kenshi

Hafız'ı Kur'an
Sp Kullanıcı
24 Şub 2018
3,253
18,714
BaşkenT..
Erzurum diyo
Rize sınırı diyo :D
Heheyt benim oraya gidebilmem icin cok büyük ugraslar vermem Gerek, ekip toplamam gerek :D
Bütün ekibin kafasına yatması gerek ohooo 😂

@Kenshi oturdugu yerden yapsın mangalını bi mangala rizeye mi gidilirmis:hyrolmaz:
Gerci adamın memleketi gider gider,
bize ne :D :bilmyrm:
Artık köyü öğrendim giderim 🤪

Son mesajlar