Güncel 13-18 yaşlarındaki kızları alıp tecavüz ediyorlar!

Darksaga

Sp Kullanıcı
23 Şub 2018
868
746
Gerçeğin Ruhu
Taliban'dan kaçıp Türkiye'ye gelen aileler anlattı: 13-18 yaşlarındaki kızları alıp tecavüz ediyorlar!

Taliban'dan kaçarak Türkiye'ye gelen aileler arasındaki Pervin Azizi, 'Taliban kapılara gelip kadınları 13-18 yaşındaki kızları alıp tecavüz ediyor. Gelmeyen kızları veya ailesini öldürüyor' diye konuştu. Şerife Mustafavi ise 'Taliban 'Biz cihad yapıyoruz kızlarınızı vereceksiniz' diyor. Bir erkek sakalını keserse, sorgusuz sualsiz öldürüyor' dedi.

Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'i ele geçirmesinin ardından Türkiye'ye gelen aileler yaşadıklarını anlattı. Pervin Azizi, "Taliban kapılara gelip kadınları 13-18 yaşındaki kızları alıp tecavüz ediyor. Gelmeyen kızları veya ailesini öldürüyor. Biz şu an bu röportaj için başörtüsü taktık, eğer olur da deport edilirsek, Taliban bizi televizyonda baş örtüsüz görürse bizi öldürür" dedi.

"EĞER RAHAT YAŞAYABİLİRSEK AFGANİSTAN'A GERİ GİDERİM"

Taliban, Afganistan'ın başkenti Kabil'i ele geçirdi. Bu süreçte çok sayıda kişi Afganistan'dan kaçtı. Kaçak yollarla Türkiye'ye gelen Afganistanlılar yaşadıklarını ve ülkede olan biteni anlattı. 1.5 ayını Türkiye'ye gelmek için yolda geçiren Şerife Mustafavi, "İran üzerinden Van'dan Türkiye'ye giriş yaptım, 2 haftadır Türkiye'deyim. Türkiye'ye gelmem 1.5 ay sürdü. Eşim orada mühendisti burada tekstil atölyesinde çalışıyor. Taliban geldi, bizim evimizi aldı. Biz de kaçtık. Taliban'dan korktum. Her şeyimi bırakıp buraya kaçtım, çok zor ama mecburdum. Eğer rahat yaşayabilirsek Afganistan'da geri giderim. Taliban 17 yaşlarındaki kızları kaçırıp Pakistan'a götürüyor. Evli olmayan kızları gelip götürüyor. Taliban 'Biz cihad yapıyoruz kızlarınızı vereceksiniz' diyor. Kızı vermek istemezse aile, onları öldürüyor. Bir erkek sakalını keserse, sorgusuz sualsiz öldürüyor" dedi.

"RÖPORTAJ İÇİN BAŞÖRTÜSÜ TAKTIM, TELEVİZYONDA BAŞÖRTÜSÜZ GÖRÜRSE BİZİ ÖLDÜRÜR"

Pervin Azizi, "Biz kaçak geldik. 4 senedir burada yaşıyoruz. Türkiye'de hayat çok zor geçiyor, teyzem kocasını bırakıp geldi. Kadınlara çalışma izni yok. Kadınlara hak yok. Teyzem de kadın hakları için kaçtı. Taliban kapılara gelip kadınları 13-18 yaşındaki kızları alıp tecavüz ediyor. Gelmeyen kızları veya ailesini öldürüyor. Biz şu an bu röportaj için başörtüsü taktık, eğer olur da deport edilirsek, Taliban bizi televizyonda baş örtüsüz görürse bizi öldürür"şeklinde konuştu.

Son mesajlar