Haberler Ahmet Mahmut Ünlü'nün İsmailağa Cemaati'yle tüm ilişiği kesildi!

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,321
18,206
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Bu sizin görüşünüz. Dini tahrif ettiğine inanan sizsiniz. Benim böyle bir düşüncem yok. Uzun yıllardır eserlerini okuduğum halde hâlâ dinden çıkmadım. Sapkın düşüncelere kaymadım. Aksine Risale-i nurların taklid-i imandan tahkik-i imana geçiş aşamasında çok büyük faydasını gördüm.

Nur cemaati okumaya, eğitime önem veren bir cemaattir. Bunca profesör, bilim adamı vs. IQ yeterli gelmemiş demek ki sizin gördüğünüz detayları onlar görmüyor.
Keşke sizde ön yargılardan uzak, gerçekten anlamak için okumuş olsaydınız. Eminim azıcık da olsa istifade ederdiniz.
Gormemelerinin sebebi IQ seviyeleri degil ..bütün zamanlarini risale okuyup anlamaya calisarak gecirmeleri..kur an atil kalinca onun mesajindan bi haberler haliyle..oysa o mesailerini kur an i anlamaya verseler gercegi gorecekler.
..
Tahrif ettigini ben demiyorum..ayetler söyluyor..bakara 78/79..ali imran 78

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,703
88,202
Gormemelerinin sebebi IQ seviyeleri degil ..bütün zamanlarini risale okuyup anlamaya calisarak gecirmeleri..kur an atil kalinca onun mesajindan bi haberler haliyle..oysa o mesailerini kur an i anlamaya verseler gercegi gorecekler.
..
Tahrif ettigini ben demiyorum..ayetler söyluyor..bakara 78/79..ali imran 78
Siz bizim daha doğrusu nurcuların Kur'an'dan bihaber yaşadığını nasıl düşünürsünüz? Keşke sizlerde İslamoğlu ve Okuyan'ın meallerine harcadığınız mesaiyi başka eserlere de harcasanız...

• Beğen
Tepkiler: sükutu-ezber

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,435
5,303
İSMAİLAĞA tarikatını çok yakından tanımayanlar için özet:

Ölen şeyhleri Mahmut Ustaosmanoğlu ile yeni şeyhleri Hasan Kılıç DÜNÜR. Şeyh Mahmut ölünce, postu ve pastayı yabancıya bırakmadı. Dünürüne teslim ederek tüm servet ve gücün aile içerisinde kalmasını sağladılar.

Çok yaşlı olan Hasan Kılıç'ın geçiş dönemi şeyhi olarak ilan edildiğini, dillendirmeselerde herkes biliyor. 1930 doğumlu olan Hasan Kılıç, yaşlılığının tüm hastalıklarıyla uğraşırken, ailenin diğer fertleri kendilerine yer yapma yarışındalar. Aİlenin damatlarından biri olan Mahmut Eren ve Ustaosmanoğlu ailesi, postu başkalarına kaptırmamak için hazırlık yapıyorlar.

Sait Çamlıca

Sait camlica..

Cübbeli Ahmed yıllarca "Mahmut Ustaomsanoğlu beni çok seviyordu" gibi laflarla hep kendisini öne çıkartmaya çalışsa da, aile bireyleri tarafından sevilmeyen birisi oldu hep. Medya ve sosyal medyayı iyi kullandığı ve tam bir laf cambazı olduğu için kendine büyük bir pay kapmak istiyor. Şeyhlik aile içerisinde kalırsa, AFOROZ edilmekten daha beter edileceğini bilidiği için geri adım atmıyor.

Farkındaysanız İLİM, EHLİYET, LIYAKAT, TAKVA, DAVA gibi kavramlar gündemlerinde bile yok. Kavganın tek sebebi PARA PARA PARA...

Yakın zamanda birbirlerini, tarikat adına toplanan paraları çalmakla suçlamaya başlarlar. Ellerinde belge varsa o belgeleri sızdırmaktan çekinmezler. Her iki taraf, bu mücadelenin kendileri için ölüm kalım mücadelesi olduğunu biliyor.

"Bu kavganın kazananı olmaz ve hep beraber tarihin çöplüğünde yok olurlar inşallah" diyerek kavgayı seyrediyorum...

Sait Çamlica
Tam da lanetli bir düşünce.
Bu düşünceyi islama hizmet adına yapanları lanetliyorum. Zira bahsi edilen cemaatin müntesibi olmayan ama hizmetlerini gören birisi olarak söyleyebilirim ki bu kardeşlerimizin alel ekseri kuran ve sünneti yaşayıp, çevrelerine yayıyorlar. Allah hizmetlerini daim ve kabul etsin.

İnsanlık hayatının hayasızlık ve pespayesizlik ile zehirlendiği zamanımızda İslami cemaatlerimiz toplum hayatına panzehir olma misyonu görmektedir. İslami cemaatlerin yok olmasını isteyenler evvela sokakların islahına çareler bulmaları lazım.

Kardeşlerimizin mevcut hallerini görüp fitneden salyalar akıtan nasipsizler! Fitneniz içinde boğulun...

Unutmuyoruz !!
Her çalkantı bir tasfiye , bin temizlik getirir.
Kardeşlerimizin içindeki bu çalkanti varlığı muhtemel olan dünyasını dinine feda etmemiş kişilerin kader canibinden dişarıya atılacağı, tasaffi edip daha güçlenmiş bir şekilde hizmetlerine devam edeceğini biliyoruz.

An şart ki !
Rıza-i bari üssül esas ola...

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,321
18,206
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Biz bu post kavgasina soyle bakiyoruz muallem.
Yillarca farkli gorusleri lincleyip onlari susturmak adina tv kanallarina seminer verdiren belediyelere siyasetcilere iktidar mensuplarina baskilar yapa, farkli goruslere hicbirsekilde tahammul gostermeyen iftira atmaktan itibar suikasti yapmaktan geri durmayan zevatin birbirini yemesini,cekirdek citleyip izlerken bu post kavgasinda birbirleri hakkinda soylediklerini ilahi adeletin tecellisi olarak gordugumuzu belirtmek isterim

• Beğen

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,435
5,303
Biz bu post kavgasina soyle bakiyoruz muallem.
Yillarca farkli gorusleri lincleyip onlari susturmak adina tv kanallarina seminer verdiren belediyelere siyasetcilere iktidar mensuplarina baskilar yapa, farkli goruslere hicbirsekilde tahammul gostermeyen iftira atmaktan itibar suikasti yapmaktan geri durmayan zevatin birbirini yemesini,cekirdek citleyip izlerken bu post kavgasinda birbirleri hakkinda soylediklerini ilahi adeletin tecellisi olarak gordugumuzu belirtmek isterim
Post kavgası yada başka birşey diyebilirsin.
Mesele ne dediğinden ziyade nasıl dediğine dir.
Suçluyu öldürürken kin gütmek gibi. Bayram etmek gibi.
Oysa ki ;
Şari’nin kanunu “ ne acımak, ne de hırs göstermek “ .

Tabi dert “ şari-i hakikiyi düşünmek se. “

• Beğen

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,435
5,303
1920 li yillarda yasayip hz aliden hz huseyinden ilim tahsil ettigini iddia eden,yetinmeyip kitaplarinin kendisine yazdirildigi,ilham edildigini idda eden,yetinmeyip kitaplarini kur an gibi kutsayip onun onune geciren..hikayeden hurafeden din uyduran bi akil hastasinin hakkindada konusamayacaksak batsin bu dunya eylul😀
İddiaları ( bilahare aklı selim ile bakmak üzere ) bir kenara koysan ,
Bu zatın eserleri vesilesi ile
milyonların imana gelmesi,
Yüzbinlerin taklidi imandan tahkiki imana çıkması,
Onbinlercenin araştırma konusu yapıp
Kuran-i hayatı hayatının gayesi yapmasına ne diyeceksin ?

Risalei NurlarıSeverek okuyan birisi olarak söylüyorum.
Risaleleri her okuyuşumda
Allah olan Sevgim,
Peygamber(ler)e olan hürmetim,
Kuran’a olan bağlılığım hep artıyor.
Her okuyuşta okuyucu da “ Allah rızasını “ esas gaye duygusunu pekiştiren bir eseri zararlı gören bir düşünce sizce doğru bir düşüncemidir?

Böylesi bir düşünceye itibar etmek akla ziyan deyilmidir?

Sükût-u Hayâl

Yıldırım çarpmış
Sp Kullanıcı
8 Tem 2018
2,802
13,715
Böyle kavramları zikretmeyin derim. Sizi de nurcu sanıp topa tutarlar Maazallah
Ben uzun zamandır cemaatinden uzak kalan İsmailağa cemaati mensubuyum. Kimin ne anladığı umurumda değil.
Cemaatimi seviyorum (uzaktan).
Yanlış gördüğümü cemaatin içinde bulunduğum dönemlerde usulünce söylemekten hiç çekinmedim.
Dışarıdan bakılınca çok farklı algılanan bir cemaat evet. Hatta içine girildiğinde bile yapısını algılamak zor ama şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, Mahmud Efendinin eliyle kurulmuş müthiş bir sisteme sahip. İçinde elbette her toplumda olduğu gibi çürükler oldu, olmaya da devam edecek. Lakin her fitne dönemini başarıyla atlatmış bir cemaat.

CEMAATİN BÖLÜNMESİNDEN, DAĞILMASINDAN MEDET UMANLARA AVUCUNU YALATACAK BİR YAPI.
Tartışılır, herkes fikrini söyler. Genel bir karar alınır, uyan uyar uymayan uymaz.

(Bu arada yazarken ismail saymaz twit atmış, bildirimi geldi. Ağzının suyu akmış çakala bi bakayım ne yazmış 😄)

• Beğen

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
61K