Sağlık Baş ağrısı 💆🏻‍♀️ 💊

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
5,000
31,692
44
BOLU
Burada yazılı olmayan ve benim yaşadığım bir ağrı şekli Nevralji.
Diğer tür baş ağrılarını asla yaşamam ama bu arada sırada ziyaret eder beni.
Yüzümün sağ tarafına vurur göz ve kulak arasında ki kısım en çok etkilenen kısımdır.
Dokunduğunda bir soğukluk hissedersin acıma oluşur.Aniden elektrik verilmiş gibi olur kısa aralıklarla.Kendiliğinden geçer gider bir şey yapmam.

Kelime anlamı olarak sinir ağrısı demek olan Nevralji genellikle baş – boyun bölgesinde meydana gelen elektrik çarpması, bıçak saplanması, şimşek çakması gibi çeşitli şekillerde tarif edilen nöropatik ağrılardır. Bazı hastalıklar nevraljiye sebep olabilmektedir. Ancak bazı durumlarda nevraljinin nedeni saptanamayabilir.

Nevralji Nedenleri
Nevraljiye neden olabilecek birçok hastalık bulunmaktadır. Ancak bazen nevraljinin herhangi bir hastalığa bağlı olmadan da gelişebileceği ve sebebinin bulunamayacağı da unutulmamalıdır. Aşağıdaki durumlar nevraljiye sebep olabilmektedir:

• Enfeksiyonlar
  • MS (Multiple Skleroz)
  • Sinirlere bası uygulanması (tümör, damarsal bozukluklar vb. gibi sebeplerle)
  • Diyabet
  • Çeşitli ilaçların kullanımı
  • Travmalar
Nevralji Belirtileri
  • Belirli bir bölgede oluşan şiddetli ağrı
  • Ağrı kısa süreli, bıçak saplanması, batma ya da elektrik çarpması gibi hissedilir.
  • Basınç ile ağrı tetiklenebilir.
  • Ağrıyan bölgede kas spazmı oluşabilir.
  • Dokunma, diş fırçalama, saç tarama, öksürme, yemek yeme gibi tetikleyici faktörler ağrıları ortaya çıkarabilir.
  • Gün içinde defalarca tekrarlayabilir. Kısa süreli ama sürekli tekrarlanan türde ağrılardır.

Yaban Gülüm

Fe Eyne Tezhebûn
Sp Kullanıcı
9 Mar 2017
3,029
8,381
Bazen od fayda etmio..
Çok geçmiş olsun gülüm seni en iyi ben anlarım 😊 ilacın fayda etmediği durumlarda okumak ,okutmak iyi geliyor. Bedensel bir olaya tepki olarak baş ağrısı çekiyor olsan ilaç bastırır ağrıyı. Değilse fayda etmiyor istersen kutu kutu bitir
Bende bir reçete var bu durumlar için atarım sana dm den. Şifa olur Allah'ın izniyle

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,864
68,433
Çok geçmiş olsun gülüm seni en iyi ben anlarım 😊 ilacın fayda etmediği durumlarda okumak ,okutmak iyi geliyor. Bedensel bir olaya tepki olarak baş ağrısı çekiyor olsan ilaç bastırır ağrıyı. Değilse fayda etmiyor istersen kutu kutu bitir
Bende bir reçete var bu durumlar için atarım sana dm den. Şifa olur Allah'ın izniyle
Amin insallah sagol canim

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
61K