Bill Gates

Turan

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,231
330
Microsoft’un kurucusu, Bill Gates gerçek bir mucit ve dünyanın en büyük hayırseverlerinden birisi, 80 Milyar Dolara yakın servetiyle dünyanın kişisel olarak en zengin insanı durumunda.
Söylenene göre, okuduğu okulun bilgisayar sistemini ‘hack’leyerek kendi ders programını kız öğrencilerin ağırlıklı olduğu sınıflara göre düzenlemiş.
Doğuştan bir hayırsever sayılır kendisi. Annesi de ‘United Way’ isimli hayır kuruluşunun yönetim kurulunda yer alıyormuş.
Amerika'nın Akademik yeterlilik sınavından (SAT) 1600 üzerinden 1590 puan almayı başarmış ama okulu ikinci sınıfta terk etmiş ve iş hayatına atılmış.
31 yaşındayken milyarder olmuş. .
1977’de ehliyetsiz araç kullanmaktan dolayı New Mexico’da tutuklanmış.
1997 yılına kadar uçakta ekonomi sınıfını tercih etmiş, 2 milyar doları geçen bir servete sahip iken.
1995 yılında Kraliçe Elizabeth tarafından yaptığı hayır işlerinden dolayı Britanya Kraliyet Nişanıyla onurlandırılarak şövalye ilan edilmiş.
Gates çocukların büyük miraslarla yaşama başlamasını doğru olmadığını söylüyor ve üç çocuğuna ayırdığı miras da yalnızca her biri için 10 Milyon Dolar.
Zenginliğinin ve şöhretinin ilk yıllarında okuduğu okula öğrencilere konuşma yapması için davet edildiğinde öğrencilere ilk sözü; "hepiniz salaksınız, okuyup da ne yapacaksınız, bırakın okumayı da kendinize iş oluşturun" mealinde sözler söylemiş.
 

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
4,428
16,844
burdan zengin olmak için okumanın gereksiz olduğu anlamını mı cıkaralım hocam :)