Bir Annenin Kadrajından Otizm

Turan

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Katılım
30 Ocak 2017
Mesajlar
2,227
Tepkime puanı
197

“Oğluma verilmiş en güzel hediyelerden birinin istediği her şeye dikkatini verebilmesi olduğunu düşünüyorum” diyen fotoğraf sanatçısının kadrajından “Otizm”…Otizm, yaşamın ilk 3 yılında ortaya çıkarak hayat boyu devam eden; kişinin sosyal iletişim, etkileşim ve davranışlarını etkileyen bir rahatsızlık. Rahatsızlıkla karşı karşıya kalan çoğu anne baba, doğal olarak otizm hastalığına yakalanan çocuklarının geleceğiyle alakalı kaygılar yaşıyor.Düşüncelerini fotoğrafa döktü
Minnesota‘da yaşayan yazar ve fotoğraf sanatçısı Kate Miller, bütün bu olumsuz düşüncelere rağmen oğluyla geçirdiği günleri daha kolay atlatmak ve ona yardımcı olmak için farklı bir yol tercih etti.

Korkuları yenmek için en güzel adımÇektiği fotoğraflar ile otizmin bahşedilen bir onur olduğunu düşündüren başarılı sanatçı Miller, bu çalışmalarla bir çok anne ve babaya hastalık hakkındaki korkularını yenmeleri için ön ayak olmayı başardı.
“

Otizmli oğlu hakkında “Oğluma verilmiş en güzel hediyelerden birinin istediği her şeye tamamen odaklanabilmesi olduğunu düşünüyorum. Puzzle, müzik enstrümanı, vb. yapmak istediği her şeye kendini pür dikkat verebilir” ifadelerini kullanan Miller, bu durumun bir mucize olabileceğine dikkat çekmek istiyor.
İşte başarılı sanatçının çalışmalarına birkaç örnek...

alıntı
 
Üst