Birlik Olma Zamanı

İ

İsrâ

Ak partili esnafsın, bankada acil işin var... Kalfa, çırak yok... Kilit vurmak yerine Chp`li yan komşun esnafa rica edersin ; komşu göz kulak olur musun bir saat işim var dersin, komşun bakar, Ak Parti il merkezini arayıp bu ricada bulunamazsın.
Chp'lisin gece saat 02:00, 3 yaşındaki bebeğin ateşlenmiş altında araban yok, Ak Partili üst komşunun zilini çalarsın, Chp il başkanlığını aramazsın ..
***
O partilisin, bu partilisin, ideolojin, fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olduğun, sokağa çıktığında selamlaştığın, hal hatırını soran dostların, arkadaşların, komşuların, akrabaların seninle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir.
Ve yaşadığın sürece iyi ya da kötü gününde bu insanlar senin yanındadır her zaman...
***
Düğün dernek edersin misafirlerinin arasında Ak Partili de, Chp'li de, Mhp'li de vardır... Hediye getirirler, altın takarlar ; Cenazen olur taziyeye gelirler. Düğününe, taziyene Ak Parti Genel Başkanı gelmez, Cumhurbaşkanı gelmez, Chp Genel Başkanı gelmez, Mhp Genel Başkanı gelmez ..
***
Siyasi görüş farklılıkları yüzünden tepedekilerin tepişmeleriyle 'sen komşunla, eşinle, dostunla tepişme... Dünya bir tane ve hepimiz burada yaşıyoruz, ama acı ama tatlı, güçlü ve akıllı olmak zorundayız
Güçlüyseniz, akıllıysanız bölünmeyin birleşin... Daha sıkı sarılın birbirinize, oyunlara gelmeyin
Klavye başında birbirinize küfür, tehdit sallayarak siyaset yapmayın... Siyasetinizi sandıkta yapın ...
Benim size ihtiyacım var, sizin bana ihtiyacınız var, bizim birbirimize ihtiyacımız var, birlik olmaya ihtiyacımız var.

Zihni Gürüz
 

Turan

Well-known member
Sp Kullanıcı
Katılım
30 Ocak 2017
Mesajlar
2,227
Tepkime puanı
197
rejimler ,siyasi görüşler geçici ,dostluklar bakidir
 
Üst