Elma sirkesi içerseniz 60 günde vucudunuzda olacaklar

mümine

Well-known member
Sp Kullanıcı
Katılım
2 Şub 2017
Mesajlar
292
Tepkime puanı
176
Elma sirkesi Babil’de M.Ö. 5000 yıl öncesine dayanan kullanım öyküsü vardır. Fakat marketlerde satılan elma sirkeleri ticari üreticiler yüzünden sirkenin hızlı bir şekilde yapılması uğraşıyorlar böylelikle doğallığını kaybediyor. O yüzden biz organik olanını almalıyız. Ya da kendimiz yapmalıyız. Faydalarından ancak böyle yararlanabiliriz. Size evde kolayca yapacağınız elma sirkesi tarifi vereceğiz. Tarifi görmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz.

Elma sirkesi içerseniz 60 günde vucudunuzda olacaklar

1. Mide asidi üretimini arttırır:

Mide asidi nedir? Midemiz yediğimiz yemekleri sindirmek için özel bir asit bileşeni salgılayarak gıdaları bağırsaklarda sindirilebilir hale getir.

2. Sağlıklı Kolesterol

Yapılan çalışmalarda elma sirkesi kolesterolü düşürdüğünü gösteriyor. Böyle kalp ve damar hastalıklarından korunuyorsunuz.

3. Sağlıklı zayıflama

Elma sirkesi tüketilen kaloriyi doğal olarak azalttığı ve doğal olarak kalori yaktığı bir çok çalışmada kanıtlanmıştır.

4. Kan şekerini düşürüyor

Birçok çalışma elma sirkesinin anti-glisemik yani sağlıklı kan şekeri destekleyici özelliklere sahip olduğunu göstermiştir. Bir çalışmada, şekerdeki bir insülin tepkisini% 20 oranında düşürmüştür.

5. Güçlü bir antioksidan

İçerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde bizi bir çok hastalıktan koruyor. Ve stres hormonlarınında azalmasına yardımcı oluyor.

6. Cilt sorunlarına ve hastalıklarına bire bir faydalı

Egzema, mantar, siğil gibi bir çok soruna şifadır. Yapmanız gereken sadece 1-2 damla elma sirkesi döküp hasarlı bölgeye sürmektir.

7. Kanser ve yaşlanmaya karşı savaşır
Solunum ve gıda vasıtasıyla bünyemize sürekli “serbest radikaller” almaktayız. Bunlar hücreye zarar verici maddeler olup, metabolizmayı bozarak kansere bile yol açabilirler. A vitaminin ön maddesi olan beta-karoten ve E-vitamini, elma sirkesinde bulunan çok önemli maddeler olup, bu zararlı serbest radikalleri yok etmektedirler.

Önerilen doz

İstenilen sonuçların elde edilmesi için yemeklerden 15-30 dakika önce 1 kaşık elma sirkesini 1 bardak suyla karıştırıp için. 60 gün tedaviye devam edin. Vücudunuzda olanlara siz bile inanamayacaksınız.

Lütfen sevdiklerimiz için de bir kez paylaşalım. Sağlıcakla kalın.

Dikkat: Hamileler ve emziren annelere bu önerilmemektedir
 

Zübeyde

Well-known member
Sp Kullanıcı
Katılım
29 Ocak 2017
Mesajlar
918
Tepkime puanı
154
çok faydalı bende çok kullanırım teşekkürler ablam canım..
 
Üst