Ev yoğurdunun 9 faydası:

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
ev yoğurdunun 9 faydası:
1- Ev yoğurdu, hazır yoğurtlara göre daha çok probiyotik içeriyor. Bu sayede bağırsak hareketleri düzene giriyor, kabızlık, ishal, hazımsızlık gibi sıkıntıları önlüyor.
2- İçerdiği kalsiyum sayesinde karın bölgesinde oluşan yağlanmayı azaltıyor.
3- Düzenli tüketilmesi durumunda yüksek tansiyon riskini azaltıyor.
4- Bağışıklık sistemini destekleyen, hastalık ve enfeksiyonlarla savaşan T hücrelerinin güçlenmesini sağlıyor.
5- İçerdiği kalsiyum sayesinde çocuklarda diş ve kemik oluşumunu destekliyor. Yetişkinlerde ise kemik erimesini önlüyor.
6- Kaymaksız tüketilen ev yoğurdu kolesterolün düşürülmesine destek oluyor.
7- İçerdiği yararlı bakteriler, ciltte oluşan sivilce ve kızarıklıklara iyi geliyor.
8- Bol proteinli yapısı, egzersiz sonrası yıpranan kasları onarıyor.
9- Kan şekerinin dengelenmesini sağlıyor. Böylece tatlı yeme isteğini azaltıyor.
Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Öçal

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
6,330
26,569
Milleti hazira alistirdilar hep. Ugrasmak cok agir geliyor.kirsal kesimlerde bile hayvancilik cok az.valla yerim olsa ben bile bakmayi dusunuyorum.tavuklarimiz var simdi yaz geliyo seri uretim basladi yavas yavas.:)

Yaban Gülüm

Fe Eyne Tezhebûn
Sp Kullanıcı
9 Mar 2017
2,881
7,786
Sağlıklı sütü bulabilsek yapacağız da.
Güvenilir diye aldığımız sütün tabanına süt tozu veya nişasta benzeri bir tortu çöktü. Ne olduğunu çözemedim.

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Baharım'a katılıyorum,süte su karıştırmaktan tutun yağını almaya kadar her numara var,ne yazık ki..

İ

İsrâ

Sağlıklı sütü bulabilsek yapacağız da.
Güvenilir diye aldığımız sütün tabanına süt tozu veya nişasta benzeri bir tortu çöktü. Ne olduğunu çözemedim.
Kötü bir durum yok sadece süt ekşimiz :)

Güvendiğiniz insanın yapacağı en fazla içine azıcık su katmak olur.
Su da bi zarar vermez ;)

Yaban Gülüm

Fe Eyne Tezhebûn
Sp Kullanıcı
9 Mar 2017
2,881
7,786
Süt ekşise kaynatınca kesilmez mi İsra .
Sadece suyla bıraksalar keşke.

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Yoğurdun en önemli faydalarından biri de kan şekerini degelemesidir,diyet yapanlar ve diyabet hastaları ara öğünlerde mutlaka yoğurt(süt ve süt ürünleri) yemesi lazım.
Bunu şöyle açıklayabilirim,mesela elma yediniz,doymazsınız,hatta açlık hissedersiniz,mideniz kazınır,bunu 2 kaşık yoğurtla yerseniz kan şeker dengeleneceği için açlık değil tokluk hissedersiniz..

Zübeyde

Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
793
229
Bu yönden nasipliyiz sanırım köyden gelir sut yogurt :)
Isteyen olursa temin edebilirz burdan :)
Bi de suyunun da faydali oldugunu bilirim..
Tesekkurler abi.

Son mesajlar