• Kime dua ediyorsanız, “Bin misli de sana olsun!” diyen meleği unutmayınız… Başkasına dua etmek, insanın kendisine dua etmesidir aslında. (sıgınak)

Evlilik nasıl bir şey

Turan

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
"- Vahit emmi, evlilik nasıl bir şeydir ?

+ Evlilik dağdaki keçi yolu gibidir evlat

. - Anlamadım.

+ Şimdi bir dağ düşün yalçın mı yalçın. Sivri kayaları var. İşte doğar doğmaz bizi "hadi bu dağı aş" diye eteklerine bırakıveriyorlar.
- Hayat yani ?

+ Aferin ! İlk başlarda iş kolay. Ama yükselmeye başladıkça dağ sarpa sarıveriyor... Dimdik kayaların, uçurumların arasında kalıveriyorsun. Gücün azalıyor... Derken senin gibi bir yolcu daha çıkıyor. Yoldaşınla omuz omuza, can cana verip bir keçi yolu açıyorsun kendinize. Artık tek başına değilsin. Biliyorsun ki artık o yolu iki kişi yürüyeceksin... Dağ yine yalçın. Ama artık yürümek zevkli. Nefesim tükenecek diye korkmuyor insan. Çünkü yanında kendi nefesin gibi bir nefes daha var... Anladın mı?

- Her evlilik sizinki kadar mutlu mudur ?

+ Yoldaşına bağlı. Biz zeliha'mla yan yana yürürken, dikenleri değil çiçekleri derdik, canımız yanınca ağladık, bir yandan türkü söylemeyi bildik. Ben "pes" deyince o "hadi" dedi, o yorulunca ben sırtımda taşıdım.

- Peki geçim sıkıntısı insanı mutsuz etmez mi ?

+ Bilmiyorum. Biz mutluluğu ne parada ne handa bulduk evlat. Bak bugün deniz kenarında zeliha'mla beraber çekirdek çıtlatıp, çay içerken, mutluluk da bizimle masada oturuyordu sanki."

7 Numara dizisinden

Zümrüt

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Evlilikte başarı yalnız aranan kişiyi bulmakta değil,aranan kişi olmaya da bağlıdır..

Rabbim bütün yuvalara maneviyat,huzur,sağlık nasip eylesin..

Paylaşım için teşekkür ediyorum..

Zübeyde

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Bu diziyi iyice pekistirdim ben bi kac kez izleyerek :)
[MENTION=13]Zümrüt[/MENTION] canın dediği gibi aranan kişi de olmak lazım sanırsam...

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
Efsane Yedi Numara;her karekteri,her repliği efsane..