Evlilikte rekabet olmalıdır.

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,299
18,123
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Evlilik bu ya,yarışma değil ki...hadi taraflar karşılıklı bir rekabete girsin acaba nasıl olcak.erkek ben daha üstünüm diyecek,kadın da sen beni ezemezsin adamliğinla diyecek..ben ben ben...ortaya biz degil de benlik duygusu girdimi o gemi çok fazla yürümez yolun yarısında batar malesef..ben eşimin eksiklerini tamamlıyorum,oda benim eksiklerimi tamamlıyor..rekabete girmek aklımın ucundan bile geçmez...
Bravo aşikar
Allahu ta böyle buyurur erkekler kadınlara kadınlarda erkeklere örtüdürler.
Evlilik ilişkileri bu minvalde bu bilinçle yürümeli...

Kadının kendi sorumlulukları olduğu gibi
Erkeğinde kendi sorumlulukları vardır.
Ve her ikisinin de Allah a karşı sorumlulukları vardır..
Ve itaat dediğimiz şey ise kişilerin bu evlilik akdine ve Allah a karşı olan sorumluluklarınadır...

Âşikâr

Fatıma zümra'm..💙
Sp Kullanıcı
31 May 2020
1,871
11,633
Dıyar-ı Mevlana
Bravo aşikar
Allahu ta böyle buyurur erkekler kadınlara kadınlarda erkeklere örtüdürler.
Evlilik ilişkileri bu minvalde bu bilinçle yürümeli...

Kadının kendi sorumlulukları olduğu gibi
Erkeğinde kendi sorumlulukları vardır.
Ve her ikisinin de Allah a karşı sorumlulukları vardır..
Ve itaat dediğimiz şey ise kişilerin bu evlilik akdine ve Allah a karşı olan sorumluluklarınadır...
Eyvallah patron,katiliyorum bende sana ;)(y)

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,465
Rekabet derken... Birbirlerine karşı olmamalıdır ve olmaz da zaten... Eğer bir farkındalık varsa kadında erkeğe nispetle, sanırım erkek bu halden gocunmaz, hasta falan olmaz... --))) Yani, sevinir ve mutlu olur... Rekabet bu olsa gerek kadın ve erkek arasında... Benim de anladığım budur...

Kadın erkek eşit mi derken, onu az açmak gerek.... İmtihan alanında evet aynen öyle eşitler... Farklılıkları amellerinin güzelliğiyle alakalı bir durum...

İşte eşit mi falan derseniz... Kadının "iş" anlamında bir görevi yok ki...

Her şey erkeğe ait ve onun tarafından telafi edilecektir...

Kadın: Ben senin çamaşırlarını, yemeklerini, evin temizliğini, bulaşıklarını vs... hallederim elimden geldiğince derse, buna da teşekkür edilir... Ve de yardımcı olunur... Bildiklerim böyle...

Son mesajlar