Facebook'tan Filistin özrü

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Yönetici
Co-Admin
11 Şub 2017
11,235
33,768
Ttr haber

Sosyal medya devi Facebook, Kanadalı kullanıcılarının Filistin'i destekleyen paylaşımlarında yaşadıkları engellemelerin "teknik bir arızadan kaynaklandığını" açıklayarak özür diledi.


Facebook Kanada, bazı kullanıcılarının, geçtiğimiz haftalarda Filistin'de yaşanan şiddetle ilgili gönderilerinin kaybolduğu veya görüşlerinin silindiği yönündeki şikayetleri üzerine, sorunun "teknik bir arızadan kaynaklandığını" duyurdu.
Şirket, kullanıcıların bilgileri paylaşmasını etkileyen sorun nedeniyle özür diledi.

Gazze hükümetinden sosyal medya ağlarına suçlama: Filistin paylaşımı yapan hesaplar kapatıldı

Açıklamada, "Dünyanın dört bir yanındaki hikayeleri de etkileyen bu hata asla olmamalıydı. Önemli olaylara dikkat çekemediklerini hisseden veya bu konuda kasıtlı olarak seslerini bastırıldığını düşünen herkesten çok özür dileriz. Niyetimiz asla bu değildi. Belirli bir topluluğu veya bakış açısını susturmak da istemiyoruz. Politikalarımız, herkese söz hakkı vermek ve onları uygulamalarımızda güvende tutmak için tasarlanmıştır ve bu politikaları kim olursa olsun eşit olarak uygularız." ifadeleri kullanıldı.
Öte yandan İsrail yanlısı yayınların veya diğer Orta Doğu içeriklerinin sorundan etkilenip etkilenmediğine dair bilgi verilmedi.

Avusturya’da Filistin bayrağını sosyal medyada paylaşan siyasetçi ihraç edildi

CBC'ye konuşan Filistinli destekçiler, sosyal medya hesaplarındaki gönderilerinin yok olduğunu, Facebook'un, yaşanan son şiddetle ilgili içerikleri engellediğini iddia etmişti.
İsrail askerlerinin geçen ay sonunda Kudüs'te Şeyh Jerrah Mahallesi, Mescid-i Aksa ve sonrasında Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 67'si çocuk, 39'u kadın olmak üzere toplam 254 kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi de yaralanmıştı.
Sosyal medya kullanıcıları da tüm engellemelere rağmen, paylaşımları ile Filistin'de yaşananlara destek verirken, dünyada kamuoyu oluşmasına da büyük katkı sağlamışlardı.
Facebook gibi sosyal medya sitelerinde kalabalık takipçisi olanlar da, bir süredir Filistin yanlısı paylaşımlarında engellemeler olduğunu duyuruyorlardı
 

Darksaga

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
23 Şub 2018
660
546
Gerçeğin Ruhu
Facebook çok saçma ya ben hesabımı sildim, Whatsapp’ı da sildim..
Kapitalizmin rezaleti işte her bir şirket başımıza zorba oldu çıktı..

Filistindeki zulme ses çıkarmayan bunu yok sayan kimse ile işim olmaz. Orada apaçık insan hakları ihlalleri var.. İsrail zerre hak hukuk tanımıyor..

Bırakın bari insanlar bunu sosyal medyadan özgürce ifade etsinler..
 
  • Beğen
Tepkiler: Karaton

Aysun

Baktın olmuyor bakmayacaksın
Sp Kullanıcı
22 May 2021
290
1,328
Köpek köpeği ısırır mı ama ben suçu kendimizde görüyorum biz işte bazen bu forumdada göründüğü üzre iğneyle kuyu kazıp fikir çatışmalarında boğulurken asıl resmi görmeyi unuttuk teknolojide çok geriyiz nerdeyse hiç yokuz