Fedakarlıkların kıymeti neden bilinmiyor?

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,062
Kıymetli forum sakinleri bunu da konuşalım inşallah,,, 🌹🌹

Hayatımızın her alanında olabiliyor,aklınıza ne gelirse...

Örnek olarak...
İster ailede büyükleri bakım bir kişi mutlaka çok ezilir
İster dost, akraba, tanıdık çevre vs..

Genellikle yapılan fedakarlıkların, verilen emeklerin kıymeti, gösterilen vefanın kıymeti pek bilinmiyor.

Sizce bu neden kaynaklanıyor?

@Mizgin_TuRabii @Kenshi @Eylül Başak @sıgınak @Karaton @iklima @iklil @Asiye @Zişan @Ali @Eylül @Eymen @Yaren @LiyA @HayLaz61 @Hayali_delibal @Alperen61 @Tatlı Cadı @aLbina @SiyahSancaktaR @Mystery @Mavi @Mevsim @Kızıl Gül @DenizKızı @-Hira- @Elçibey @Oparetör @Ötüken @Sayha @Byabdullah @iklima @Birindarfatma @Lâ Tahzen''' @Zümrüt @EMİR ŞAHİN @Suskun Yürek @Gülpembe @emine yavuz

Mavi

Sp Kullanıcı
30 May 2020
2,344
12,691
Dünyada her şeyin bir ölçüsü vardır. Sevginin ölçüsü de fedakârlıktır. O yüzden, fedakârlık yapmayanın sevgisine inanılmaz.. Diye okumuştum.. Birileri hep fedakar olmazsa bu hayat yürümez ve herkez bu özveriye sahip değildir bazı insanlar yetinmeyi bilmiyor sen kendinden feda edersin ama o seni feda eder sanırım dünyanın düzeni bu iyi ve kötü gibi..

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,434
66,693
Sizce bu neden kaynaklanıyor?
Neden bilinsin ki ?
Siz kıymet bilinsin diye mi fedakarlıkta bulunuyorsunuz ?
Feda etmek sizin elinizde.. ne kadar verip vermeyeceginizde..
Bizler olması gerekenden fazlasını verdigimiz için, karsı taraf kıymet bilmeli gözüyle bakıyoruz.
Oysa karsı taraf hic birseye mecbur degil, tıpkı senin “feda” etmek zorunda olmadığın gibi..
Bütün ikili ilişkiler “al gülüm ver gülüm” mantıgına dayalıdır :)
Anne-Baba verir, karsılıgında hayırlı bi evlat olmanı bekler..
Eş verir, karsılıgında (...) bekler :)
(her eş farklısını bekler boşluğu siz doldurun) :D
Oysa “denge” de verilen hic birsey yormaz, yormadıgı gibi “kıymeti bilinsin” diye de sızlanmaz..
Şu hayatta belkide en değerli şeylerden biride evlattır..
Bir Anne verir verir.. evladım Adam olsun diye didinip durur.. sağlıgından olur.. yıpranır.. ama gün gelir o evlat da yuvasını kurar.. kendi köşesine cekilir.. :)
Özetle neden diye sormak yerine..
“Denge” de verin :) mutlu olun :)
Siz iyiyseniz, sağlığınız yerindeyse ..
Herkes iyi :)

Ha son olarak bi söz var..
“İyilik edeceksen tanımadığına et, hiç olmazsa günaha girmiş olmazsin” diye :)
Tanımadığından karsılık bekler misin ?
Hayır :)
O zaman beklentisizce yasamaya devam :) 👍🏻

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,062
Aile hayatımız da sıkça karşılanan bir durum bu gözlemlediğim kadarıyla

Ailesine en çok yardımı dokunan annesine bakar evlat sevilmiyor da, tabiri caizse vefasız ve aileden uzak duran evlat seviliyor işin enteresan yanı bu

Çoğu kez karşılaştım, duydum gördüm hala görüyorum,,,

Zümrüt

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
1,175
3,301
Fedakarlık yani özveri,
kendinden vermek,onun adına düşünmek,el üstünde tutmak..

Fedakarlık diyebilmek için, her defasından feda olmamak gerekiyor,feda olursanız karşı tarafta bunu Karâ çevirir.Ve ömür boyunca ticarete benzeyen ilişkiler ortaya çıkar..
:trip:

Fazla fedakarlık kişinin kendi kul hakkında girmesidir...

Karşılıksız sevgi ve kelimlerle anlatılamayan fedakarlığı Rabbim cümlemize nasip eylesin..:gul::gul:

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,170
86,121
Ben bu konuda @-Hira- ile aynı fikirdeyim. Fedakarlık karşılıklı yapılıyorsa bir anlamı var. Yoksa biri kendini feda edip diğeri kar ediyorsa bunun sağlıklı bir ilişki olmadığı konusunda sanırım hepimiz hem fikiriz. Hep özveride bulunarak karşımızdakimi bu duruma biz alıştırıyoruz maalesef.

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K