Hasibe Çerko | Arayış - Leyla

Turan

Well-known member
Sp Kullanıcı
Onun yüreğinde de tıpkı benim kaburgalarımın arasındaki inceliklere batan kanatlar çırpınıyordu. Sezmiştim. Ne güzeldi. Kalbinin çeşmesini açmıştı bana. Gözlerinin bana uzanmış ak ışığıyla sanki şöyle demişti: "Ben senin misaller evreninde aradığınım. Ben nihayet bu gece karşılaşmak için uğruna ölümü göze aldığınım. Sonsuz maviliklerin altındaki yalnızlığım, kendinden kendine akan bir hareketim, dinginliğim ben. Kıyımdan içime sarkan Butimar kuşlarını bulduğunda asıl beni bulacak, beni anlayacaksın. Kıyımdaki incilerden milyarlarca ak evren gözlerine dolarsa İşte o benim: Safura. Anlayacağın bu acılar, bu hazlar hiçbir şey. Sana bütün kapılarımın, odalarımın, kentlerimin simge bedenlerini açtım."
Hasibe Çerko | Arayış - Leyla

Turan

Well-known member
Sp Kullanıcı
"Hatıralarımın kasvetle salınan ya da uyuyan ağaçları kuruyordu. Ağaçların her yanı yaraydı. Ne zordu beklemek yarayı...
Zaman henüz gelmemiş, yaşanmamış olan bir zamanken bahçe eski bahçe ama kayıp bir zamanın doluluğunda yitirilmek üzere olan o kederler içindeki bahçeydi. Bu uzamdaki bahçe, o hatıralarımın evrenindeki bahçeden bambaşka bir şeye dönüşmüştü. Bu vahşi kederler evrenindeki biçimler o dingin hatıralar evrenindeki biçimleri yiyorlardı.
Ve ben, o ufak zerrini arıyordum."

Hasibe Çerko | Bahçe - LEYLA