Hz.Muhammed sav'den dualar

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,672
59,580
“Allahım! Korkaklıktan sana sığınırım. Ömrün en düşük çağının zorluklarından, dünya fitnelerinden ve kabir azabından da sana sığınırım.”

(Buhârî, “Cihad”, 25; Tirmizî, “De'avât”, 113; Nesâî, “İstiâze”, 27)

“Allahım! hükmettiğin şeylerin şerrinden beni koru, şüphesiz hükmü Sen veriyorsun, Sana karşı hüküm verilemez. Şüphesiz ki Senin dost edindiğin kimseler rezil olmaz. Sen, eksikliklerden münezzehsin ve şanı yüce olansın.”

(İbn Hıbban, "Ed’ıye", No: 945)

“Allahım! Kötü ahlâktan, nefsânî arzulardan, kötü işlerden ve ayıp şeylerden beni uzaklaştır.”

(İbn Hıbban, "Ed’ıye", No: 960)

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,672
59,580
Peygamberimizin Duasına Biz de Amin Diyoruz: Rabbim Allah’tır. O’na tevekkül ettim, O’ndan başka ilah yoktur, O’na tevekkül ettim. O, ulu arşın Rabbidir. Allah’tan başka ilah yoktur, yücedir, büyüktür. Allah’ın dediği olur, demediği olmaz. Bilirim ki Allah her şeye kadirdir ve Allah her şeyi ilmi ile kuşatmıştır.
İbni Sünni, 42.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,672
59,580
“Allahım! Rahmetinin gereklerini, mağfiretinin sürekliliğini, her türlü günahtan uzak ve salim olmayı, her türlü iyilik ve nimetleri, cennete girerek felaha ermeyi, yardımınla cehennem ateşinden kurtulmayı istiyorum.”

(Hakim, "De’avat", No: 1925)

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,672
59,580
“Allahım! Senden dünya ve âhirette afiyet dilerim. Allahım! Senden dinim, dünyam, aile fertlerim ve malım hakkında af ve afiyet dilerim. Allahım! Ayıplarımı ört, korkularımdan emin kıl…"

(Ebu Dâvûd, “Edeb”, 110; İbn Mâce, “Dua”, 14)

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,672
59,580
Peygamberimizin Duasına Biz de Amin Diyoruz: Ey yedi kat göklerin ve gölgelediği şeylerin, yerlerin ve taşıdığı şeylerin, şeytanların ve azdırdıklarının Rabbi Allahım, bütün mahlukatının bana karşı haksızlık ve taşkınlık etmelerinden beni koru. Senin koruduğun azizdir, adın yücedir, Senden başka ilah yoktur. İlah olarak ancak Sen varsın.
Tirmizî, Daavat, 3523.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,672
59,580
Peygamberimizin Duasına Biz de Amin Diyoruz:
Allahım, Senden sevgini isterim, Seni sevenlerin sevgisini isterim ve beni sevgine ulaştıracak ameli isterim. Allahım, sevgini bana canımdan, ailemden ve soğuk sudan daha sevgili yap.

Son mesajlar