Kuranı Kerimden Allahın İnsanlara Yakınlığı İle İlgili Ayetler

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,075
Kuranı Kerimden Allahın İnsanlara Yakınlığı İle İlgili Ayetler

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar.

(BAKARA SURESİ / 186)

Göklerde ve yerde ne varsa tümü Allah’ındır. Allah, her şeyi kuşatandır.

(NİSA SURESİ / 126)

Gözler O’nu idrak edemez; O ise bütün gözleri idrak eder. O, latif olandır, haberdar olandır.

(EN’AM SURESİ / 103)

Bir de yurtlarından refahtan şımarıp-azıtarak, insanlara gösteriş yaparak çıkanlar ve (halkı) Allah’ın yolundan alıkoyanlar gibi olmayın. Allah, onların yaptıklarını çepeçevre kuşatandır.

(ENFAL SURESİ / 47)

Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha yakınız.

(KAF SURESİ / 16)

Hele can boğaza gelip dayandığında,

(VAKIA SURESİ / 83)

Ki o sırada siz (sadece) bakıp-durursunuz,

(VAKIA SURESİ / 84)

Biz ona sizden daha yakınız; ancak görmezsiniz.

(VAKIA SURESİ / 85)

Allah’ın göklerde ve yerde olanların tümünü gerçekten bilmekte olduğunu görmüyor musun? (Kendi aralarında gizli toplantılar düzenleyip) Fısıldaşmakta olan üç kişiden dördüncüleri mutlaka O’dur; beşin altıncısı da mutlaka O’dur. Bundan az veya çok olsun, her nerede olsalar mutlaka O, kendileriyle beraberdir. Sonra yaptıklarını kıyamet günü kendilerine haber verecektir. Şüphesiz Allah, her şeyi bilendir.

(MÜCADELE SURESİ / 7 )

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,299
18,123
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Allah razı olsun abla.
mümin insanların kalbi Allahın evidir bundan gayri yakınlık mı olur.
Ama biz insanlar nedense onu çok ulaşılmaz,bizi duymaz işitmez görmez zannediyoruz ki her niyazımıza başka şeyler ekliyoruz.

Son mesajlar