Özgün Konu Mezhepsiz Müslüman Olur mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,275
Ben de 6236 ayet vardır diyenleri seviyorum senin sevdiğine kroşemi indiriyorum, günahı varsa da boynuna olsun..!!!!!!!
Bazı ilahiyatçılar varki, kurandan bazı ayetleri göstererek “ bunlar Allah kelamı olamaz “ derler. Yani Kurana sonradan ilave ( haşa ) edilmiş derler. Aslında bunların derdi kuran deyildir başka bişe.
Verdiğin ayet adedi görüşünü söyleyenler yukarda değindiğim hastalıktan beri iseler
Onları bende seviyorum.
Belki senden çok.

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,275
Bediuzzaman iyi bir mütefekkir, iyi bir mücadele adamıdır... Belki de - ihvan-ı müsliminin önderlerini istisna tutarsak - son 100 senede bu bağlamda ondan iyisi yoktur...

Ve şehit olmuştur Rabb'ine kavuşmuştur..
Bediüzzaman hakkındaki bu Hüsnü efkarın için teşekkür ediyorum.
Hatta kaleminden öpüyorum.

Başka düşüncelerine saygı duyuyorum.
Biliyorum ki birilerini tanımanın yolu onu okumaktan geçer. Onu okumadığınızı okumuştum.

Okumanız duasıyla
☕

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,467
Bazı ilahiyatçılar varki, kurandan bazı ayetleri göstererek “ bunlar Allah kelamı olamaz “ derler. Yani Kurana sonradan ilave ( haşa ) edilmiş derler. Aslında bunların derdi kuran deyildir başka bişe.
Verdiğin ayet adedi görüşünü söyleyenler yukarda değindiğim hastalıktan beri iseler
Onları bende seviyorum.
Belki senden çok.

---)))) ---))))) ---)))))

"Benim demediğimden, acaba böyle mi diyor, böyle mi düşünüyor, acaba dediğinden böyle bir şey de çıkar mı hesabı güderek, konumuzla alakalı olmayan şeyleri nasıl aklına getiriyor da, alakasız alakasız kuramlar üzerinden yorumlar çıkarsamalar yapıyorsun....

---))))) ----))))))

Karaton beni yanlış anlamasın... Kesinlikle bu istihza değil kesinlikle...

Çünkü bul hal sağlıklı bir hal değil....

Önce bir Psikoloğa git... Bir kardeş nasihatiii… Yemin istihza değil... Yemin... Yemin ediyorum...

Daha ağır bir travma ise, bir Psikiyatriste git...

Eğer, senin yazılarına: "Acaba bu manaya mı geliyor" falan demişsem, seni, demediğin şeylerle yargılamışsam bana bul, ben de sana tavsiye ettiğim şeyi uygulayacağım...

SON...

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,467
Bediüzzaman hakkındaki bu Hüsnü efkarın için teşekkür ediyorum.
Hatta kaleminden öpüyorum.

Başka düşüncelerine saygı duyuyorum.
Biliyorum ki birilerini tanımanın yolu onu okumaktan geçer. Onu okumadığınızı okumuştum.

Okumanız duasıyla
☕

Okuduğum bolca ilmi eserlerde Bediuzzaman'ı refarans gösteren birine raslamadım… Bu demek değil ki... Bediuzzaman ilim ehli değil... İlim ehlidir ama kulvarı başkadır... Sen bunu idrak edecek donanımda değilsin...

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Sevgili @ab_i_abisteni ve @Muallem. abilerim.Forum da bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da güzel fikirlerinizden,ilminizden istifade ettik Allah razı olsun.Herkesin aklı ve mantığı çerçevesinde herkes muhakemesini yaparak bir sonuca ulaşacaktır.
Ama bu konu altında devam eden karşılıklı cevaplarınızın mahiyeti konunun içeriğinden daha çok kişisel bir meseleye dönüşmüştür.Forumlar paylaşım ve bilgi edinme amaçlıdır.İnsanlar bilmediklerini öğrenme noktasında bir şeyleri okur peşine düşerler.Ben baştan sona kadar bu konuyu takip eden birisi olarak görüşlerinizi beğenirim beğenmem o benim takdirimdir ama konunun ve söylemlerin amacından çıkıp birbirinizi iğneleyen,tenkit eden,yeri geldiğinde hoş olmayan söylemlere yol açmasından rahatsızım.
O yüzdendir ki affınıza sığınarak konuyu kilitlemek zorunda kalıyorum.
Bu konudan ne öğrendin derseniz tek öğrendiğim şu oldu;Müslümanların neden kopuk olduğunu fazla düşünmeye gerek yok hep benim dediğim doğrucular var olduğu sürece,ihtilaflar kişiselleştiği sürece birlik filan işin hikayesinden öte bir lakırdı olmaz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar