Minnet !

sıgınak

"Ateşbaz"
Sp Kullanıcı
17 Şub 2017
1,510
6,485
Sûfi Yolu'nda insanlara teşekkür ve Allah'a şükür çok önemli bir esastır.

Levha: Hadis-i Şerif: “İnsanlara teşekkür etmeyen Allah'a da şükretmez.” (Tirmizi, Sünen; İbn Hanbel, Müsned)

Bu konu belki gündemimi belirleyecek kırmızı başlıklı olmazsa olmaz konulardan birisi degildi elbet ama Hani bazen kendi kendiniz ile konuşursunuz, aniden bir den bire başlar. Söyleyişi gibi..
Sanki bütün dertlerinizi halletmişsiniz de bir bu eksik kalmış gibi..
Aynen öyle
Eksik kalmış bir konu ve tamamlanması gerekiyor.

Günlük hayatta herhangibir nedenden ötürü hizmetimizi gören eş dost akraba ve hizmet görevlilerine defalarca her ortamda teşekkür edip minnetlerimizi bildiriyoruz. Bu tamam da bize bunca nimeti bahşeden RABBİM 'ize nasil teşekkür edebiliriz. Evet ibadet evet nafile evet evet ama tatmin edici kelimeye denk gelene kadar bu her gün kendini ye yenilemeye devam edecekti.
Bu ve bunun gibi konular kendi icimde gündem olması da benim için ayrı bir güzellik.

Soru tam olarak şu idi.
- Insan Rabbine nasıl teşekkür eder ?

Sûfi Yolu'nda insanlara teşekkür ve Allah'a şükür çok önemli bir esastır.

Allaha teşekkür şükür ile eda olunur

Elhamdullillah

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,110
Çok güzel bir şey düşünmüş için kardeşim,,,
Güzel bir konu olur aslında istesen sen aç ya da ben açayım,,
Bizler kuru bir dil ile teşekkür ve şükür ettiğimizi sanıyoruz, Oysa gerçek teşekkür bu mudur?
İçim diyor ki Sanmıyorum...!
Ama gel gör ki bizler nefsimizin ezberini yaşıyoruz, kalbimizin gerçek bağlanması, olması gerekeni değil,,,

Teşekkürler kardeşim konu için,,
☕☕

Mavi

Sp Kullanıcı
30 May 2020
2,344
12,691
Verdiği nimet ve herşey için sonsuz şükürlerimizi sunuyor ve ona Hamd ederek övgülerde bulunuyoruz ki övgünün enn büyüğüne layık olan yüce Allahımız dır. Şükür ve hamd yanlız Allaha mahsustur Elhamdülillah.. Ama teşekkür etmek bumudur yoksa Allahın bize bahşettiği şeyleri layıkıyla hakkıyla yapmakmıdır. Örnek verecek olursam Rabbim eksiksiz sağlıkla yarattığı beni kendime iyi bakarak sağlığıma dikkat ederek ona teşekkür edebilmeliyim yada verdiği maddi zenginliği güzel yerlerde kullanarak ona teşekkür edebilmeli ve hoşnut edebilmeliyim..

Son mesajlar