Sohbet Nasihat

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,702
88,175
Benim annemin babamın kulağımdan silinmeyen nasihati
BUGÜN ALLAH İÇİN NE YAPTIN?
Bu söz öyle içime işlemişti ki her an hatırlamak için cüzdanımın içine işlemiştim.
Hafızama kazınan diğer nasihatleride hep insan ilişkileri üzerine olmuştur. Misafir, komşu vs.
Her zaman güleryüzlü olmak, nezaket, hürmet, saygı...
O dönemler çok anlamasam da anlam veremesem de çekirdek hükmünde olduklarını şimdi daha iyi anlıyorum.
Allah onlardan ebeden razı olsun. Amin ❤

Çimen

Burnunun Dikinde
Kurucu Varisi
15 Eki 2020
11,195
54,114
Hayatımda karşısına beni alıp nasihat verecek büyük olmadi diyebirim, girdiğim mekanlarda hayatı görmüş geçirmiş kişilerin sözleri dışında mesela birinde

Kumkapı da gazinoda garsondum ordaki tuvaletci bir kadin vardi hayatı çok acı yaşamış film gibi böyle o nasihat verirdi kimseyi sevme aşk meşk yalan dolan o zengin işi derdi , gönül verirsin senden faydalanır dost bilirsin sırtından geçinir , başkasın doğrusundansa senin yanlışını tercih et, sırtını kimseye dayama

Zaten böyle düşünürken görmüş geçirmiş birinin düşüncelerimi tasdiklemesi doğru yolda olduğumu hissettirdi

Hep bu şekilde akıl verildi kimsede demediki olmuyorsa olmuyordur ama bir şans vermelisin hemen üstüne çizik atmamalisin ,aman daha çok örnek varda darlaniyrum 😀

Çimen

Burnunun Dikinde
Kurucu Varisi
15 Eki 2020
11,195
54,114
Ha birde nasihat olayıni dinlemem pek, kendi burnumun dikindeyim biliyorum kötü ama ben buyum kırmak istemiyorum bu durumuda.
Zamanında bir kacak işi vardı mesela aracı olan kişi bak bu işte para var bir iki yıla evler arabalar diye nasihatler vermişti de ben bu batasica burnum yüzünden oralı olmamıştım :zynp: hey yavrum hey bana para düşkünü derler birde 😀 (doğru aslında ) 😏

Son mesajlar