Nasihat

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
- Bir bardak çay geldi masana, Allah’tan geldi.
- Endamından hoşlandığın bir eş ile buluştu hayatın, Allah gönderdi.
- İki çocuk şenlendirdi ocağını ve bu neşenin sahibi de Allah’tı.
- Göğe bakınca gördüğünü de, gören gözü de Allah verdi vicdanına.
Sen ne nankörsün ey insan! Allah sana her gün binlerce defa türlü türlü hediyeler gönderiyor, paket paket sarıp sarmalayarak ve sen o hediyelerin
tekinin ardına bile bakıp onu gönderen rahmet eline minnet etmiyorsun! Muhammed Bozdağ

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
"İnsan kendisinin başıboş bırakılacağını mı sanır!"
(Kıyame, 36)
ayetiyle yüce Yaradan bize neyi hatırlatıyor?
Bir yerde dururken ve bir işte çabalarken şunu düşünmeli insan:
• Şu an Rabbimizin gözetimi altındayım. Kalbimden geçeni de dilimden çıkanı da gözümün baktığını da görüp bilen odur.
• Bir de iki kişi vardır sağ ve sol yanımda, yedi gün yirmi dört saat Allah’ın benim üzerimde görevlenderdiği. Tıpkı makam
sahiplerini adım adım izleyen koruma görevlileri gibi.
• Her yaptığımızı gören, her söylediğimizi işiten, iyiliklerimize sevinip kötülüklerimize üzülen ve her ikisini
de kayda alan iki melek.
Gerçek budur. Bu gerçekle yaşarsak bilincimizde nasıl bir sıçramaya yaşayacağımızı bir düşünelim isterseniz...
Dr. Muhammed Bozdağ

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
Kalplerinizi Allah'a çağıran hakka ve hayra dair mesajları elimizden geldiğince paylaşarak muhtaç gönüllere yayalım değerli insanlar.
Samimiyetle hakkın ve basiretin yayılmasına çabalayanları desteksiz bırakan, desteksiz kalır. Allah’ın dostlarından olmanın yolu Allah için çabalamak ve çabalayanlarla birlikte hareket etmektir. Hak mesajın kolu
kanadı olmayanlar, kıyamet gününün yakıcı menzillerinden geçerken kolsuz kanatsız kalırlar.
Dr. Muhammed Bozdağ

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
İbadetlerimize ihtiyacı olan, sayısız meleğin yücelttiği Rabbimiz değil, biziz. İbadetsiz kalp, metruk bina gibi zamanla bozulur, imanını yitirir, çürür. Adabına uygun namaz muhteşem bir huzur ve rahatlama vesilesidir.
Sonsuzluk Yolculuğu
Dr. Muhammed Bozdağ

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
"Aman dünya üzerinde çok kötü insanlar var; iyiler de kötülerden daha organize, daha teşkilatlı, daha kuvvetli, daha irtibatlı olsun!"
Prof. Dr. M. Esad COŞAN (Rh.A)

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
Ben Asr suresinin manasını bir buz satıcısından öğrendim.
O satıcı bağırarak; 'Ana sermayesi eriyip yok olana merhamet ediniz.
Ana sermayesi eriyip yok olana merhamet ediniz!' diyordu.

-Fahreddin Razi-

Zümrüt

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
1,175
3,301
- Bir bardak çay geldi masana, Allah’tan geldi.
- Endamından hoşlandığın bir eş ile buluştu hayatın, Allah gönderdi.
- İki çocuk şenlendirdi ocağını ve bu neşenin sahibi de Allah’tı.
- Göğe bakınca gördüğünü de, gören gözü de Allah verdi vicdanına.
Sen ne nankörsün ey insan! Allah sana her gün binlerce defa türlü türlü hediyeler gönderiyor, paket paket sarıp sarmalayarak ve sen o hediyelerin
tekinin ardına bile bakıp onu gönderen rahmet eline minnet etmiyorsun! Muhammed Bozdağ
Rabbime hamdolsun..

Paylaşım için Rabbim sizden razı olsun..

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
“Bir insan, verdiği sadakanın sevabına, fakirin sadakaya duyduğu ihtiyaçtan daha fazla muhtaçtır.” İmam Şa’bi

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
"Unutmanın sebebi bilgiyle amel etmemektir. Çünkü bilgiyle amel etmek, onun suretini inşa etmek demektir ve böyle bir durumda unutmak imkansızdır."

Muhyiddin İbn'ül Arabi

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K