Nisan Yağmurları

Zübeyde

Well-known member
Sp Kullanıcı

Nisan yağmurları şifadır.

Şifalı olan Rumi nisan yağmurları,Nisan ayının on dördünde başlar, Mayıs ayının on dördünde biter. Bu zaman içinde yağan yağmurlara “Nîsân yağmuru” denir ve bir çok hastalığa deva olup bir çok faydası vardır.
Yılanların zehiri, Balıkların incisi, Hatta bal arısının balı gibi pek çok harikulade nimet hep bu yağmurun suyundan oluşur.

Nisan yağmuru zahmetlere rahmet, dertlere devâ, hastalılara şifâdır.
* Sular içerisinde en saf su Nisan yağmurunun suyudur. Peygamberimiz (sav)’den rivayet olundu ki: ‘’Cebrail as Bana öyle bir ilaç öğretti ki, (o ilaç sayesinde,insanların) doktorların ilaçlarına hiç ihtiyacı kalmaz’’ Eshabı Kiram o ilaçtan bizede haber ver Ya Rasülellah dediler Peygamber (s.a.v.)“Nisan yağmurunu toplayınız .Ona 70 fatiha-i şerife,70 defa ihlası şerif,70 Felak,70 defa nas suresini 70 defa tesbih duasını(Sübhanellahi velhamdülillahi vela ialhe illallahü vallahü ekber,vela havle vela guvvete illa billahil aliyyil-azıım) okuyunuz.Sonra yedi gün devamlı olarak sabah akşam birer bardak içiniz.Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenabı Hakka yemin ederim ki,Cebrail bana dediki;Bu sudan içen kimsenin cesedinden ,damarından,sinirinden ,etlerinden o kimseye ağrı,acı veren rahatsızlığını Cenab-ı Hak giderir,O kimseye sıhhat ve afiyet verir.

alıntı

elem

Biiznillâh
Sp Kullanıcı
Bayılırım Nisan yağmuruna.

Bin bir derde deva maşAllah.

Bilgilendirme için teşekkürler canım. sp9

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
Şarkılarda da geçer değil mı :)

Nisan yağmurları gibi,kısa süren hayatımız..