Ötenazi Yasal Olmalı mıdır?

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,923
Cevap: Ötenazi yasal olmalıdır.

Nerde kaldı dünya hayatı ile imtihanımız?
Bu bir isyandır bana göre o yüzden çoğu batı ülkesinde yaşanır bu durum.
allah o noktaya getirmesin

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Cevap: Ötenazi yasal olmalımıdır?

[MENTION=12]Tuğba[/MENTION] isyandan önce sistematik bir katliamdır bence...

Sevgi Platformu / Qasem

Eymen

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
27 Ocak 2020
2,744
16,727
Bursa

Hayvanlarda kullanılmasına ne diyorsunuz?

Eymen

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
27 Ocak 2020
2,744
16,727
Bursa

Hayvanlarda nasıl uygulanıyor ki Süküt hiç bilmiyorum
İyileşmesi mümkün olmayan hayvanlarda uygulanıyor. Tabi ki bu yasalar çerçevesinde oluyor. Veteriner kafasına göre uygulayamaz.

Türkiye'de Hayvanları Koruma Yasası Öntasarısı beşinci bölüm madde 11'de; Ağır hasta yada ağır yaralı olup da iyileştirilmesi olanaksız bulunan omurgalı bir hayvan bundan sonraki yaşamınıdayanılmaz acılar çekerek sürdürecekse, bu konudaki veteriner hekim raporu üzerine, acılarına sonvermek amacıyla ancak uyuşturularak ya da elverdiği ölçüde acı vermeden öldürülebilir. Bu maddeye aykırı davrananlar 6 aya kadar hapis, mesleğihayvanlarla uğraşmasını gerektiriyorsa ayrıca 2 yılakadar meslekten yasaklama cezası verilir " denmektedir (Sungurbey , 1992).

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,320
18,199
Bolu
www.sevgiplatformu.info

İyileşmesi mümkün olmayan hayvanlarda uygulanıyor. Tabi ki bu yasalar çerçevesinde oluyor. Veteriner kafasına göre uygulayamaz.

Türkiye'de Hayvanları Koruma Yasası Öntasarısı beşinci bölüm madde 11'de; Ağır hasta yada ağır yaralı olup da iyileştirilmesi olanaksız bulunan omurgalı bir hayvan bundan sonraki yaşamınıdayanılmaz acılar çekerek sürdürecekse, bu konudaki veteriner hekim raporu üzerine, acılarına sonvermek amacıyla ancak uyuşturularak ya da elverdiği ölçüde acı vermeden öldürülebilir. Bu maddeye aykırı davrananlar 6 aya kadar hapis, mesleğihayvanlarla uğraşmasını gerektiriyorsa ayrıca 2 yılakadar meslekten yasaklama cezası verilir " denmektedir (Sungurbey , 1992).
Valla ben sokak hayvanları için mahallede adam dövüyorum yasa falan bilmem
Olmaması lazım bence

İklil

"Hissedilen her şeye cümle kurulamıyor."
Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,320
29,328
Bence yasal olmamalı verdiği canı sadece Allahü teala alır

Son mesajlar