Özgün Konu Pandemi süreci ve sonrası

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,320
18,199
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Son bir kaç aydır dünya gündemini meşgul eden,ülke ekonomilerini ve sosyal hayatlarımızı olumsuz etkileyen salgının ülkemizde, azalan etkisi üzerine bazı normalleşme adımları atılmakta.

Sizler bu pandemi süreci boyunca sağlık bakanlığı ve hükümetin çalışmaları hakkında neler düşünüyorsunuz?
Yeterlimiydi daha iyi neler yapılabilirdi?

Pandemi gündedimimizden çıktıktan sonra normalleşme nasıl olur sizce?
Bıraktığı etkiler neler olur?

Son düzenleme:

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
6,368
26,738
Süreç dünya geneli ne göre cok iyi.

Bence daha iyiside olabilirdi. Yurt dışı kısıtlaması için çok geç kaldığımz dusuncesindeyim hala. Buna rağmen iyi toparladı.

Ben aslında ilk sokağa çıkma Yasağında bütün emekleri zai ettiğimizi dusundum. Ama korkulan olmadı.

Ben şehir kısıtlamalarının yayılma hızının yavaslamasına yardımcı oldugu düşüncesindeyim.

Avm lerin acılmasının erken olduğunu düşünüyorum. Yanlız düşününce bir nevi mecburi acıldıgına kanaat getiriyorum.

Bu şekilde yayılma hızı yavas yavas yayılacak herkeste bağışıklık oluşturulacak.

Maske ve sosyal mesafe artık vazgeçilmez. Yavas yavas gundem değişmeye başlıyor zaten.

Son düzenleme:

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Süreç dünya geneli ne göre cok iyi.

Bence daha iyiside olabilirdi. Yurt dışı kısıtlaması için çok geç kaldığımz dusuncesindeyim hala. Buna rağmen iyi toparladı.

Ben aslında ilk sokağa çıkma Yasağında bütün emekleri zai ettiğimizi dusundum. Ama korkulan olmadı.

Ben şehir kısıtlamalarının yayılma hızının yavaslamasına yardımcı oldugu düşüncesindeyim.

Avm lerin acılmasının erken olduğunu düşünüyorum. Yanlız düşününce bir nevi mecburi acıldıgına kanaat getiriyorum.

Bu şekilde yayılma hızı yavas yavas yayılacak herkeste bağışıklık oluşturulacak.

Maske ve sosyal mesafe artık vazgeçilmez. Yavas yavas gundem değişmeye başlıyor zaten.
Avm evet çok erken oldu bu güzel bir karar olmadı...

Moderatör tarafında düzenlendi:

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,511
Toplum olarak başta biraz vurdum duymaz davranıldı, işin ciddi olduğunu kavrayınca sıkı yönetim olması iyi oldu, gerçi arada sorumsuz insanlar oldu mecburi olmadığı halde dışarı çıkması,,,

Psikolojik olarak ve ya sosyal mesafe ya da tedirginliğin hemen gideceğini sanmıyorum biraz sürebilir sıfır ölümler olsa bile,,
Başta ülkemiz olmak üzere bayağı korkular oldu bizlerde de

Her ne kadar olumsuzluklar olsada Türkiyemizde dünyaya göre daha duyarlıyız merhamet bakımından gördük az çok dunya genelini,,,

İnşallah bu süreç geçtikten sonra çok rahat davranmayız bir kaç ay geçmesi lazım,,,

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,320
18,199
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Ülkemiz sağlık konusunda diğer ülkelere göre çok üstün. Şu anda Türkiye'de 70 milyon insanın belki 20 milyonu psikolojik olarak çöküşte, ve asıl korkunç olan ise bu hastalık bitince hiç şüphesiz bu iki katına çıkacak
Ülkemizin sağlık konusunda diğer ülkelere nazaran üstün olduğu gerçeğini bu süreçte öğrendik belkide.
Bu durum pandemi öncesi anlatılsa çoğu insan inanmazdı diye düşünüyorum.

Son mesajlar