Resim Çizmenin Faydaları

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,174
86,136
Screenshot_20210501-162608_Instagram.jpg

Konsantrasyonu Geliştirir.

Resim yaparken oluşturmak istediğiniz kompozisyon için kağıda ya da tuvale yoğunlaştığınız zamanlar artacaktır. Bu sayede günlük hayatınızdaki diğer önemli yerlerde de konsantrasyonunuzu sağlamanız kolaylaşacaktır.

Göz-El Koordinasyonu Sağlar.

Resim yaparken parmaklarınızdaki kaslara hakim olmayı da öğrenirsiniz. Bu sayede göz- koordinasyonunuz gelişir ve günlük yaşantınızda da bir çok işi yaparken rahatlığı farkedersiniz.

Özgüveninizi Arttırır.

Resim yapmak hem sosyal hayatınıza hem de iş hayatınıza bir çok artı katacaktır. Bu sayede yaşantınızdaki olumlu değişiklikleri ve kendinize olan güveninizdeki artışı farkedeceksiniz.

İletişim Becerisini Geliştirir.

Resim yapmak içinizdeki duyguları düşünceleri de çizime aktarmak demektir. Bu sayede hem kendinizi daha iyi anlayacak hem de çevrenizdeki insanlara kendinizi daha rahat anlatacaksınız.

Sakinleştirir.

Resim yapmak sizi gündelik hayatın yoğunluğundan ve başka insanlardan bir süre olsun uzaklaştıracağı için sakin bir hayat geçirmenize de bir nebze olsun fayda sağlayacaktır.

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,174
86,136
Demi ama. Mesela ben... Bu yaşta bile sadece bir manzara resmi çizebiliyorum.
Dağlar... Üstünde güneş... Sağ tarafta akarsu... Diğer yanda küçük bir ev... Bacasında duman tütüyor... Evin bahçesinde bir ağaç ve bir kaç çiçek... Veeeeee son olarak bahçede oynayan iki çocuk... 🙃
Ben bunun harici resim çizemiyorum.
Not : Bu bir espri değil gerçektir. Rabbim zerre kadar kabiliyet vermemiş 😭

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,437
66,717
Cocukların her sabah boyaması geregi taraftarıyım.. anne kahvaltıyı hazırlarken.. yanında boyayabilir.. bi konu üzerime olabilir.. gözlemledigi bisey.. belki basit trafik levhaları.. ilgi duydugu oyuncak neyse o (arabalar, insaat makineleri, cicek cesitleri vs)
Hayal dünyasınandan soru sorma sekline kadar cok seye faydası oldugunu düsünüyorum..

Aynı sekilde legolarda.. (bizim zamanımızda ki gibi büyüklerden ziyade minnak minnak cıkmıs bide içinde teker falanda varmıs 300-500 parca falan... araba yapıolar, ev, karavan, şato, robot..)

bi bebeyle bi lego olaydı anlata anlata oynardık :D

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
6,328
26,562
Cocukların her sabah boyaması geregi taraftarıyım.. anne kahvaltıyı hazırlarken.. yanında boyayabilir.. bi konu üzerime olabilir.. gözlemledigi bisey.. belki basit trafik levhaları.. ilgi duydugu oyuncak neyse o (arabalar, insaat makineleri, cicek cesitleri vs)
Hayal dünyasınandan soru sorma sekline kadar cok seye faydası oldugunu düsünüyorum..

Aynı sekilde legolarda.. (bizim zamanımızda ki gibi büyüklerden ziyade minnak minnak cıkmıs bide içinde teker falanda varmıs 300-500 parca falan... araba yapıolar, ev, karavan, şato, robot..)

bi bebeyle bi lego olaydı anlata anlata oynardık :D

Evlen evlen 😂😂

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,174
86,136
Resim çizemiyorum ama boyama kitapları benim vazgeçilmezim. Resim çizmenin doğuştan gelen bir kabiliyet olduğuna inanıyorum. Abilerim yağlı boya ve karakalem de inanılmaz başarılı. Zamanında küçük çaplı bir sergi bile açmışlıkları var ama ben hala cin Ali çiziyorum 🙃

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,071
Eee ben resim çizemiyorum ne yapsın benim gibiler,,, 😑😑🙈🙈
O zaman faydasız kalmış oluyorum,,, 🙃🙃ve mahrum kalıyorum o faydadan,, 🙃

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Son mesajlar

Cevaplar