Sabah namazı

sükutu-ezber

Yorgun...
Yönetici
Co-Admin
Katılım
11 Şub 2017
Mesajlar
7,590
Tepkime puanı
14,999
SABAH NAMAZI

Bir süre önce evlenen genç kadın,her sabah eşini sabah namazına uyandırır, eşi de camiye cemaate giderdi. Bir gün eşi tarafından uyandırıldığı halde biraz biraz geç kalan adam camiye ancak ikinci cemaate yetişir.
Namaz'dan sonra imam yanına gelerek; falan kadının kocasımısın, der. Adam; evet ama eşimin ismini nerden biliyorsun diye imama sorar. İmam; bugün rüyamda birinci cemaatte namaz kılan bütün cemaatin cennette girdiğini, beraberimizde de bir kadın olduğunu gördüm. Bu kim diye sorduğumda, eşin olduğunu söylediler.
Adam bu müjdeyi eşine vermek için hızlıca eve geldiğinde, eşinin secde halinde ruhunu Rabbine teslim ettiğini fark etti..

- sabah namazına kalkmayan kişi, biraz rahatlık elde ettiğini sanır. Bilmez ki bu miskin, esas rahat; Rabbin huzurunda bir kaç dakika kalmakta olan kalplerle elde edilir.
- Eğer namazı hesaba katmadan, dilediğinde yatar, dilediğinde kalkıyorsan, bilesin ki hüzün ve ızdırap dairesinden çıkamayacaksın. Vallahi namaz; dünya ve ahirette rahat ve hayırdır.
- Vallahi, sana Allah'tan daha düşkün ve merhametli kimseyi bulamazsın!
- Vallahi, secde eden kişi Allah tarafından nasıl bir rahmetle kuşatıldığını bilseydi, başını secdeden kaldırmazdı!

- Sabah cemaatinin müdavimleri, yüzleri beyaz, alınları nurlu ve vakitleri bereketli olur. Eğer onlardan isen Allah'a hamd et, onlardan değilsen, Allah'a dua et ki onlardan olasın!

Ne güzel sabah namazı:
- İki rekat sünneti; dünya ve içindekilerden daha hayırlı. (Hadis)
- Farzı,seni Allah'ın zimmetine (garantisine) alır. (Hadis)
- Kıraati,şahitlik yapar (Ayet)
- Dostum; kişi nasıl yaşarsa öyle ölür, nasıl ölürse öyle haşr olur
...
...
 

Asi ve Mavi

Well-known member
Sp Kullanıcı
Katılım
29 Ocak 2017
Mesajlar
6,373
Tepkime puanı
1,118
Şeytan en çok da sabah namazinda kol geziyor galiba
Allah razı olsun mübarek
 
Üst