Sahabeler Bugün Yaşamış Olsalardi

Mizgin_TuRabii

Geceye Dair ..
Sp Kullanıcı
Katılım
31 Ocak 2017
Mesajlar
2,222
Tepkime puanı
4,018
Eğer bugün sahabiler yaşamış olsalardı, onların seçkin kişilikleri , güzel ahlakları , İslam hakikatlerini davranışlarıyla göstermeleri, dünyayı İslama koşturacak küre-i arzın kıtaları ve devletleri İslamiyete girmekte tereddüt etmeyeceklerdi.
Günümüz Müslümanlarının çektikleri zillet , sefalet , acı ve ızdırapların kaynağında işte bu ruhun yitirilişi yatar. Eğer biz dinimizi bilip onu izzet ve şerefiyle yaşayabilsek bütün sıkıntılarımız, dert ve problemlerimiz biter, başkalarından meded ve yardım bekleme zilletine düşmez, aksine geçmişte olduğu gibi güçlü olur, düşmüşün , ezilmişin , masum ve mazlumların ellerinden tutar, onları ayağa kaldırırdık.

Kırk sahabesiyle dünyaya meydan okuyan ve İslamı dünyanın başına geçiren Allah Resulüne (sav) karşılık 1.5 milyar Müslümanın derbeder, perişan hali bize bir şeyler anlatmalı değil mi...
Sahabeyi görünce heybetleri karşısında düşman titrerdi. Şimdi Müslüman başkalarından korkar hale gelmişse bunun sebebini başka yer ve sebeplerde aramaya gerek yoktur.
Karanlık bodrumda kaybettiği iğneyi dış kapının ışığında arama garabetini gösteren Nasreddin Hoca gibi davranma sefaleti devam ettirmekten başka neye yarar ki...

Allah (cc) Müslümanlara feraset versin...
 
Üst