Nasıl Yapılır Salata Formülleri

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,897
IMG_20210608_072000.jpg
Hafif ve lezzetli tariflerin tam zamanı, mesela göz alıcı salatalar 🥗 İyi salata yapmak biraz da formül işi. İşin sırrı iyi bir sos ve uyumlu lezzetlerin bir araya gelmesinde saklı🌿 Mevsimin taptaze yeşilliklerini protein yüklü bir baklagil, fark yaratan birkaç malzeme ve dengeli bir sosla birleştirdiğinizde ortaya hem doyurucu hem de sağlıklı bir ana yemek çıkıyor. Sizin formülünüz hangisi? İpuçları için görseli kaydedip deneyebilirsiniz🌱

Bizim kombinasyonlarımız şöyle:

1️⃣Çilek + semizotu + ceviz + lor peyniri ile nar ekşili sos

2️⃣Haşlanmış maş fasülyesi + ton balığı + frenk soğanı + Akdeniz yeşilliği + avokado ile zeytinyağı ve hardal sos

3️⃣Haşlanmış iç bakla + ızgara kuşkonmaz + tere + roka + kavrulmuş çam fıstığı + taze nane ile zeytinyağı.

4️⃣Kale + bebek ıspanak + yeşil elma + taze nane + file badem + haşlanmış bezelye ile tahinli limonlu sarımsaklı sos

5️⃣Haşlanmış beluga mercimeği + nar + keçi peyniri + kavrulmuş fındık + taze fesleğen + roka +pancar ile limonlu hardallı sos

Son düzenleme:

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,923
Eylülüm başağım beyaz şarap sirkeli sosmu diyor benmi okuyamadım 🤔
Yeşil salataya tuz zeytinyağı nar ekşisi favorimiz
Domates salatasınada sirke tuz zeytinyağı
Biz klasik adamlarız böyle severiz
Arada şeflere özenip bal katarım falan ama uymaz damak tadlarına😬

Aysun

Baktın olmuyor bakmayacaksın
Sp Kullanıcı
22 May 2021
287
1,366
Benim kendi formüllerim denemek isteyenler için
-Yeşil zeytin biber salçası zeytin yağı nar ekşisi maydonoz ceviz 😋😋
-Haşlanmış brokoli havuç karnabahar limon sarımsak zeytinyağı
-Minik doğranmış domates salatalık biber taze nane semiz otu (semiz otu doğal olmalı pazardakilerle denemedim ) bir bardak su ( bu cacık gibi sulu bi salata )
-Normal çoban salatası içine bi diş sarımsak koyup biraz domatesleri elimizle ezersek, azcık ama ,değişik bi lezseti oluyor denerseniz afiyet olsun

Son mesajlar