Şanlıurfa'da son dakika korkunç patlama!

Mystery

Teknik Destek
Yönetici
29 Ocak 2017
3,687
12,328
Şanlıurfa'da son dakika korkunç patlama!
ŞANLIURFA'da son dakika korkunç bir patlama meydana geldi. Viranşehir'deki patlamadan sıcak haberler geliyor.


Yenişehir Mahallesi'ndeki hakim ve savcı lojmanlarının yakınında, bugün saat 20.00 sıralarında patlama meydana geldi.

Patlamada yaralıların olduğu belirtildi. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.BİR KİŞİ ÖLDÜ 15 YARALI VAR


Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Viranşehir ilçesindeki patlamanın bombalı araçla gerçekleştirildiğini açıklarken olayda 3 yaşında bir çocuğun yaşamını yitirdiğini, 15 kişinin de yaralandığını bildirdi.

BOZDAĞ: TERÖRLE MÜCADELEMİZİ ZAAFA UĞRATAMAYACAKLAR


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, saldırıya Twitter adresinden tepki gösterdi. Terör saldırılarının Türkiye'nin terörle mücadelesini zaafa uğratamayacağını söyleyen Bozdağ açıklamasında şunları kaydetti:
“Şanlıurfa Viranşehir'de hâkim, savcı ve zabıt kâtiplerine dönük terör saldırısını, bu saldırıyı yapanları/yaptıranları şiddetle lanetliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Yargı camiamıza büyük geçmiş olsun. Bu terör saldırısı, sadece yargı görevi yapanlara değil, aynı zamanda hukuka, adalete, milletimize, devletimize ve birliğimize yapılmıştır. Hiçbir terör örgütü/terör saldırısı, Türkiye'nin terörle mücadelesini zaafa uğratamayacaktır. Terörle kararlı/etkin mücadelemiz sürecektir. Hâkim ve savcılar ile onlara yardımcı adli görevliler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da adaleti ayakta tutmaya devam edecektir.”