Sen Şimdi Gidecen ya Cehennem'in Dibine Git

elem

Biiznillâh
Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
523
132


Erdal Demirkıran

KASHNA KİTAP AĞACI


Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle…
Sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa;
git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın...


Diyerek aşka ve sevgiye dair yepyeni, ve bir o kadar da çarpıcı bakış açılarıyla okurunun karşısına çıkan Erdal Demirkıran, aşkı yararlı hale getirmenin yollarını anlatıyor… Aykırı yazar bu kitabında okuyucusunu yine şaşırtıyor ve ona bir bağır taşı hediye ediyor. Yani ‘Bağra taş basmak!’ deyiminde adı geçen o taşı sunuyor okuyucusuna.

Kitap üç bölümden oluşuyor.

1 – Aşk Hakkında Her Şey,


Birinci bölümde yazar, bugüne kadar aşk hakkında yazılan birçok şeyi reddederek bambaşka şeyler anlatıyor. Örnek verecek olursak, ‘Allah aşkı yoktur!’ diyerek bilinen kalıpların ötesine geçip yepyeni bir tartışma başlatıyor. İlginç olansa tartışma konusu değil, tartışmanın başladığı anda yazarın lehine sonuçlanıyor olmasıdır; çünkü dünyanın en akıllı insanı kıvrak zekâsı ve usta kalemiyle konuyu kendine has üslubu çerçevesinde akıl almaz bir noktaya taşıyor.

Sokrat, Eflatun, Aristo gibi ünlü filozofların kadın ve aşk konusundaki gaflarına da değinen Demirkıran, Arthur Schopenhauer’dan Nietzsche’ye, Dimaşklı Yuhanna’dan Aziz Jerome’a, Magdeburg’lu Mathilde’den Chritine Ebner’e, Büyük İskender’den Napolyon’a, Şeyh Bedrettin’den Hallac-ı Mansur’a, Mimar Sinan’dan Fuzuli’ye kadar tarihe damgasını vuran birçok insanın bilinmeyen yönlerini açığa çıkarıyor.


2 – Evlilik Hakkında Her Şey,Yazar kitabın bu bölümünden evli erkeklerin eşlerini arabalarıyla, evli kadınların da kocalarını dantelli havlularıyla aldattığına işaret ediyor mesela.

Evlilik konusuna derinlemesine bir bakışla yaklaşan Erdal Demirkıran, eşlerin kendilerini sorgulamasını sağlayacak ifadeleriyle dikkat çekiyor. Yazar kitabının bu bölümünde ‘sadece erkekler okusun!’ ve ‘sadece kadınlar okusun!’ diye iki başlık atmış ve bu başlıkların altını ilginç tavsiyelerle doldurmuş. Demirkıran’a göre kitabın bu bölümü birçok evliliği kurtaracak ilginç bir içerik taşıyor.


3 – Cehennem Hakkında Bazı Şeyler,

Zihinde oluşturulabilen bir Cehennem’den bahsediyor dünyanın en akıllı insanı. ‘Canını sıkan kim varsa yolla bu Cehennem’e ve kurtul!’ diyor yazar kitabın bu bölümünde. Ve bölümün sonunda ‘Bağır Taşı Üzerine’ başlığıyla kaleme aldığı yazıyla, kitabın köşesinde okuruna sunduğu ‘Bağır Taşı’ hakkında bir açıklama yapan Demirkıran, bu taşın ne anlama geldiğini ve nasıl kullanılacağını da özetliyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: İsrâ

Tuğba

Nam-diğer Hamuş
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
705
718
Mystery daha ne istiyon kız kitapçıya giriyo, ya gratise girseydi :D

Eyvah Eyvah hhhz
 

Zübeyde

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
802
198
yaa alemsiniz :) yorumlarınızı okudum kitaba bakamadım daha...
 

elem

Biiznillâh
Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
523
132


Sizde ayri bi alem tabi hhhz

Kitap okumayı sevmeyen ben
Benim bile dikkatimi çekti ismi.
Bu kitap şimdi elimde olsa okuması bu gece biterdi :)
Biteceğine eminim. Çok farklı bi bakış açısı var Erdal abimizin. :cokiyi: