"Sen zaten beni hiç sevmedin ki"

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,109
"Sen zaten beni hiç sevmedin ki" dedi
O an; öleceğimi sandım, nasıl bir ağrıydı anlatamam.
Adını duyduğumda ritmi değişen kalbim; sanki ilk kez bu kadar yavaşlamıştı...

İçimden geçenleri dile getirmek istedikçe; dilimin, dişlerimin arasında can çekişerek kıvrandıgını hissettim. O an can havli ile dilimi susturmak için, yersiz bir kahkaha atarak "hadi canım öyle mi düşünüyorsun sahiden" deyiverdim.

Öyle düşünüyordu tabi ki; yüzünde alaylı bir tebessüm, gözlerinde sevilmeyişin soğuk bakışları; buzdan kuleler dizmişti suretine peşi sıra..
Oysa ben ona her baktığımda; kızıl güneş gibi doğuyordu dünyama, ve eriyordu içimin karlı dağları..

Nasıl bilmezdi onu sevdiğimi, nasıl görmezdi kör olmalıydı hayır hayır deli olmalıydı.
Halbuki ki ben onunla yağmurlu gecelerde el ele saatlerce yürümüştüm, demlik demlik çay içip, sabahlara kadar gereksiz tüm konulara hakimmiş gibi sohbet edip üstüne birde korku filmi izlemistim. Hafta sonları o çok sevdiği balıkçıda yedigimiz levreklerde cabası.

"Neden sustun" diye sorduğunda fark ettim icimden konustugumu; oturduğum yerde irkilerek kendimi toparlayıp, kararlı bir üslupla söze başladım...

Biliyor musun dedim.
Uzun uzun yüzüme bakıp, "neyi" diye sordu.

Hani sonbaharda en sevdigin vakitlerdir yağmurda yürümek, fakat sen bilmezsin ben ıslanınca mutlaka hasta olurum.Çay içmeden uyuyamazsın; ben çay içtiğimde midem yanar günlerce ağrıdan kıvranırım üstelik çok konuştuğumda migrenim tutar sabahlara kadar uyuyamam, korku filmi izlediğimde mutlaka kâbus görürüm, ve ben; hamsiden başka balık sevmem.

Ahh benim gönlü yılgın sevdiceğim;
Dilimiz utangaçtır, elimiz ayağımız titrek ve fakat; yüreğimiz harlı bir mangal...
Bizim için seviyorum demek zordur lâkin "biz sevdiğimiz için, sevmediklerimize tahammulle meşhuruzdur".

Şimdi bir sevmek mayası bırakıyorum sofrana; ister ikram et ister katık et aşına.

•••

Ruhu Azade /Deneme
21.10.2020

Son mesajlar