• Allah, Talan edilen bahçeleri eski güzelliğine kavuşturmasıyla meşhurdur. LiyA🌺

Tarık Yıldızı (Kapıyı Çalan Yıldız)

Zübeyde

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Katılım
29 Ocak 2017
Mesajlar
803
Tepkime puanı
167Ve Evren’e ve Vuruşlu’ya (Tarık’a) (86:1)
Vuruşlu (Tarık) nedir kavrayabilir misin? (86:2)
O delici yıldızdır. (86:3)İnsan kulağı alemdeki tüm sesleri duyamamaktadır.250 Hz ve 300 Hz arasındaki konuşma frekansı bölgesini duyar.Bunun altındaki infrasound denilen alçak frekanstaki sesleri ve üzerindeki Ultrasonic denilen çok yüksek frekanstaki sesleri duyamaz.Bunlar ancak bu yüksek frekansları algılayan cihazlar ile kaydedilebilir.

Asrımızda bilim ve tekniğin gelişmesi ile alemde çok yüksek frekansta ses çıkaran,atmosferden tutun güneş sistemindeki bir çok gezegenin çıkardığı ultrasonik sesler kayıt altına alınmıştır.Bunların içlerinde en ilginç olanı bilim adamlarının Pulsar diye isimlendirdikleri Kur'an da Tarık yıldızı olarak geçen ve kendisine yemin edilen bir yıldızdır.İsmi Tarık olan bu yıldız tıpkı kapıyı çalan bir kimsenin çıkardığı ses gibi ses çıkarmaktadır.İşin en ilginç yanı ise Arapça da Tarık kelimesinin kapıyı çalan manasında olmasıdır.

Tarık aslında "tark" kökünden ism-i faildir.Tark bir ses işitilecek şekilde vurmak,çarpmaktır.Buna göre "tarık",esasen "tokmak vurur gibi şiddetle vuran ve kapıyı çalan" demektir.

Bundan 1400 yıl önce bilim ve tekniğin olmadığı bir zamanda kapıyı çalan manasında Tarık olarak bildirilen bu yıldızın bu zamanda keşfedilen sesinin tıpkı kapı çalması şeklinde olması nasıl izah edilebilir?

Seyrangah.tv
 

Beste

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Katılım
10 Şub 2017
Mesajlar
1,747
Tepkime puanı
488
Hım.. tesekkürederim Zübeyde
 

Fatih

Mizahşör
Sp Kullanıcı
Katılım
20 Nis 2020
Mesajlar
250
Tepkime puanı
84
Konum
istanbul
bilimin adı anlaşılır olmayınca kulak çınlamasını bilimsel demekte anlamaya yetmiyor ... kurandaki sade hali yeter bize
 
Üst