Üç Şeyden Hangisi Sende Agır Basıyor?

Mavi

Sp Kullanıcı
30 May 2020
2,344
12,691
bütün bu olan biten hersey üzüntü sevgi aşk vs vs İlk beyinde başlar ve bunu kalbe iletir! Beyin olmassa olmaz bu işin içinde çünkü kalbe ve bedene sinyali o gönderir.. Beynimzle severiz kalbimizle ve ruhumuzla hissederiz.. bende kalp derim ama bunu beynim olmadan yapamam

Teknefes

Bir iz bırak..
Sp Kullanıcı
25 Ara 2020
243
1,106
kalp.. yani hangisi olmalıydı felan değil direk ben de kalp ağır basiyor.. hatta bazen beynimin ağar basması gerektiğini düşünüyorum..

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Kalb icin ne deniyor insanin yasama sebebi diye ve iste normalde biiznillah kalbimiz calistigi vede kan pompaladigi müddetce canli veya yasayan bir varlik olarak hayatimiz devam edip gidiyor.

Hepsinin kendine göre bir calismasi veya baska ifade ile bir görevi var ve ayni zamanda diger azalarimiz gibi.

Beyin olmasa diyecegim demiyorum ve cünkü beynimiz var ve bizim dikkat cekmek istedigimiz akil da burdaki o incelik akilin yeride beyinde veya baska ifade ile o beynin icinden kaynaklaniyor.

Beyni calismayan deli ve gitgel kimsede bunak oluyor ve ona böyle deniyor insanin kendini egitmesi veya konturol etmesi veya bir seylerde azim ve ögrenmesi daha buna benzer hizf etmek gibi seyler hepsi beyin ile alakalidir.

Göz deyip onuda birden kesip atmiyorum ve bununda kiymeti var onunla görmekteyiz ve onun gibi bir sey olmasa idi bizler de ister istemez karanlikta kalirdik gördügümüz icin a´ma degiliz ve diger taraftan göz var göremiyor ve iste kisaca bunlari ele aldim bize diger organlardan bunlar daha agir bastiklari icin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Teknefes

Son mesajlar