Yürekten Kaleme İçim Zelzelişler..

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
Hayatda bi anlar olur insan tatlısı ile hüznü ile Bazı anlar yaşar.Bazen güzel duyguların ve aşkların en üstü seviyesine gelir,bazende içini buğramlar alır içinde fırtınalar kopar,dalgalar coşar,savrulur bahtsız vefasız kardeş gönüllere..
Ve günler gecer insanları tanırsın yüzleri tanırsın gözlerin bakışlarını anlarsın mimiklerinden kavrarsın ve belkide görmezsin tanımassın ama yinede kardeş dersin kardeşim dersin, ve görende görülmeyninde sorunlu oldugunu unutursun ne zmanaki gördüğün ve ya görmediğin kardeşim dediginden bir darbe yiyince o zaman anlarsın ve kafanda bişi zonklar,İnsan dır beserdir şaşırtır...
Ve herşeyi bir yana bırakırsın yinede kardeşimsin dersin kardeşiz deriz neye mal olursa olsun son sözümüzde bu olur:

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1- Asra andolsun;

2- Gerçekten insan, ziyandadır.

3- Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka...

Allah c.c. ne güzel buyuruyor insanlar ziyandadır,Rabbimiz bununda çıkışını götermiş ziyanı kar'a çevirmemiz için Ancak buyurmus iman sartını koymuş,yapılacak olan hayır işlerini salih amelle güzelleştrmiş ve İnsanlara,kardeşlerimize hakkı ve sabrı tavsiye etmemei şartı ile Ziyanı kara dönüştürmüştür...

We insan oglu hep tembellikle yüzyüze gelir rahat hayat belkide cezbeder uyuşukluğu yazın sıcaklığına aldanır gevser,Bu gevseme normal hayatın dısında sosyal aktivitelerede engel teşkil etmiş,belkide sanal ortamınada yansıtmıstır....
we kış gelir Kış uykusuna bürünenler bu sefer gafillerdir,Lakin müslüman gecelerin uzun oldugu bu mevsimi kullanmasının planlarını yapar ve kış tabiat için ölümken Müslüman için yeniden yesermedir.
We yine bir Kış geliyor bu sefer yorgun ve takatsız giriyorum belkide yürekten acı bir sancı ile sancı ki her tutuşunda kardeşim der,Müslümanız der...
We son satırları ile veda eder Yaza tembelligin çöktüğü mevsime...
We veda eder kardeşlerine,gönül yoldaslarına,sırdaşlarına.
We kimse bilmez bilemez gönüldeki kardeşlik hislerini

Vav

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
Hayır işinde yaptıgın hicbir emegi kücümseme umulurki biriyle ecirlenirsin ,
Zerre miskal insanın yaptıgı karsısına cıkacagına göre Heryeri kendine hizmet bil,umulurki rahmet bulasın.
Hayır yolunda koşanlarla koş gerekirse onları gecmeye çalış,birinci oluncada kibir seni yakmasın..
Yapacagın herseyi Allah için yap,gerekirse adın Anılıp yad edilmesin...
Zikir seni alıkoyar fahse işlerden dilinden düşürüsen Rabbini ,,Şeytan aldatır seni...
Abdestli gezmek temiz akan nehir gibidir,üstüne gelse seytani damla pislikler o nehirde temizlnir gider.

Vav

Son düzenleme:

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
İki yazıyı da dikkatlice okudum ve sevdim,elinize sağlık;birkaç tane bilmediğim kelime var..

Zelzelis,bugram ve fahse ne demek acaba ?
Allah razı olsun teşekkür ederim kardeşim..
Yazimdaki Zelzelis;, yürekten kopan sarsıntılar sessiz Haykırışlar.
Bugram : Hüzün, Dert, sıkıntı..
Fahse; çirkin hayasiz, kötü şeyler.

Ayaza

Sp Kullanıcı
8 Mar 2018
1,139
112
Hayır işinde yaptıgın hicbir emegi kücümseme umulurki biriyle ecirlenirsin ,
Zerre miskal insanın yaptıgı karsısına cıkacagına göre Heryeri kendine hizmet bil,umulurki rahmet bulasın.
Hayır yolunda koşanlarla koş gerekirse onları gecmeye çalış,birinci oluncada kibir seni yakmasın..
Yapacagın herseyi Allah için yap,gerekirse adın Anılıp yad edilmesin...
Zikir seni alıkoyar fahse işlerden dilinden düşürüsen Rabbini Şeytan aldatır seni...
Abdestli gezmek temiz akan nehir gibidir,üstüne gelse seytani damla pislikler o nehirde temizlnir gider.

Vav
Yüreğime sağlık kardeşim

• Beğen
Tepkiler: Mizgin_TuRabii

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K