• Seni anladıklarını söyleyecekler, inanma.. Herkes kendi derdine vakıf, başkasına yabancı.. (Mavi)

Benim günlerim dört çeşittir

Turan

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Halîl bin Ahmed diyor ki:

Benim günlerim dört çeşittir:
Birincisi, benden daha âlim birine rastladığım gündür. Ondan bir şeyler öğrenirim. O gün benim, fayda ve kazanç sağladığım gündür.

İkincisi, kendisinden daha bilgili olduğum birine rastladığım gündür. Ben ona bir şeyler öğretirim. O gün sevap kazandığım gündür.

Üçüncüsü, benimle eşit seviyede olan birine rastladığım gündür. Onunla müzâkere ederim. O gün benim ders günüm olur.

Dördüncüsü, kendisinden daha bilgili olduğum hâlde kendisini benden daha bilgili gören birine rastladığım gündür. O gün ben konuşmam ve o günü dinlenme günüm yaparım.

Zümrüt

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
çok hoşmuş

paylaşım için Rabbim razı olsun.

Asi ve Mavi

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Dördüncü günde olmasi gereken yapılmış
Teşekkür ederiz

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
En çok dördüncü günü yaşıyorum,tek fark susmayi beceremiyorum :(

mümine

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Rabbim tüm günlerimizi bereketli kılsın iyilerle karşılaştırsın rızasını kazanacak ameller işlemeyi nasip etsin
Her MüslümanIm diyenin olması gerektiği bir durum
Teşekkür ederim turan hocam Allah razı olsun

Tuğba

Nam-diğer Hamuş
Sp Kullanıcı
Halîl bin Ahmed diyor ki:

Benim günlerim dört çeşittir:
Birincisi, benden daha âlim birine rastladığım gündür. Ondan bir şeyler öğrenirim. O gün benim, fayda ve kazanç sağladığım gündür.

İkincisi, kendisinden daha bilgili olduğum birine rastladığım gündür. Ben ona bir şeyler öğretirim. O gün sevap kazandığım gündür.

Üçüncüsü, benimle eşit seviyede olan birine rastladığım gündür. Onunla müzâkere ederim. O gün benim ders günüm olur.

Dördüncüsü, kendisinden daha bilgili olduğum hâlde kendisini benden daha bilgili gören birine rastladığım gündür. O gün ben konuşmam ve o günü dinlenme günüm yaparım.
Hocam Allah razı olsun,insanın içsel muhasebesini sık sık yapıp kenfini yoklaması şart.Bu doğrultuda çok güzel bir paylaşım

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tuğba

Nam-diğer Hamuş
Sp Kullanıcı