Özgün Konu İslami istişare

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,995
31,657
44
BOLU
Bedir savaşı başlamadan önce teke tek vuruşma için müşriklerden Utbe Bin Rabia oğlu Velid Bin Utbe ve kardeşi Şeybe Bin Rabia meydana çıkıp kendileriyle vuruşacak er dilediğinde Peygamber efendimiz hangi sahabeleri onların karşısına çıkarmıştır?

Kolay bir soru 😀

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,491
87,338
Bedir savaşı başlamadan önce teke tek vuruşma için müşriklerden Utbe Bin Rabia oğlu Velid Bin Utbe ve kardeşi Şeybe Bin Rabia meydana çıkıp kendileriyle vuruşacak er dilediğinde Peygamber efendimiz hangi sahabeleri onların karşısına çıkarmıştır?

Kolay bir soru 😀
Biraz fazla kolay olmadı mı?
O sahneyi "ÇAĞRI" filminde kaç defa izlediğimi hatırlamıyorum bile. Bence şimdiye kadar yapılmış en iyi İslami film. İkincisi de HİCRET

Mavi

Sp Kullanıcı
30 May 2020
2,344
12,691
Bedir Savaşı, Arap geleneğine göre teke tek vuruşma şeklinde başladı. Müşrik ordusundan ortaya çıkanı Hz. Hamza öldürdü. Kureyşten Utbe, kardeşi Şeybe ve Velid ortaya çıktılar. Karşılarına Ensar dan üç Müslüman çıktı ama denk değiller diye müşrikler kabul etmediler. Bunun üzerine Hz. Peygamberin emri ile Hz. Hamza, Hz. Ali ve Übeyde bin Haris meydana çıktı. Hz. Hamza Utbe yi, Hz. Ali Velid i, Übeyde Bin Haris de Şeybe yi öldürdü..

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461
Ölüm döşegindeydi ashab ziyaretine gitdiginde ,ölüm döşeğinde olan sahabi hüngür hüngür ağladı,Rabbine kavuşuyorsun neden ağlıyorsun denildi ?
Sahabi vücudunu gösterir kılıç,ok iz bırakmadığı yer yok lakin ben yatakta Ölüyorum diyen sahabi kimdir?

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,995
31,657
44
BOLU
Ölüm döşegindeydi ashab ziyaretine gitdiginde ,ölüm döşeğinde olan sahabi hüngür hüngür ağladı,Rabbine kavuşuyorsun neden ağlıyorsun denildi ?
Sahabi vücudunu gösterir kılıç,ok iz bırakmadığı yer yok lakin ben yatakta Ölüyorum diyen sahabi kimdir?
Halid Bin Velid (r.a)
Uhud savaşında müslğmanların bozguna uğramasında büyük rol oymadı.Daha sonra müslüman olup savaş dehasını İslamiyetin yayılması uğrunda kullandı.
Hz Ebubekir ve Hz Ömer döneminde büyük fetihler yaptı.
Hz Ömer döneminde komutanlıktan alındı.
Savaş stratejisi konusunda büyük bir deha idi.Mute savaşında Bizans’ın kalabalık ordusuna karşı bir avuç müslümanla savaştı.
İsmi savaş sanatı denince ilk akla gelecek isimlerdendir.

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461
Halid Bin Velid (r.a)
Uhud savaşında müslğmanların bozguna uğramasında büyük rol oymadı.Daha sonra müslüman olup savaş dehasını İslamiyetin yayılması uğrunda kullandı.
Hz Ebubekir ve Hz Ömer döneminde büyük fetihler yaptı.
Hz Ömer döneminde komutanlıktan alındı.
Savaş stratejisi konusunda büyük bir deha idi.Mute savaşında Bizans’ın kalabalık ordusuna karşı bir avuç müslümanla savaştı.
İsmi savaş sanatı denince ilk akla gelecek isimlerdendir.
Eywallah kardesim Aynen.

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
61K