Soru/Cevap Yabancılara Türk Vatandaşlığı ne zaman verilmeli ?

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,336
Merhaba arkadaşlar :)

Yabancılara Vatandaşlık verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Yada birinin vatandaslık alabilmesi icin hangi sartları yerine getirmesi gerek sizce ?

Birde son dönem e devlet üzerinden kolayca isim degisikligi olayı var..
Böyle bi habere denk gelmistim sizlede paylasayım istedim..
Yabancı birinin soyismini türkceye cevirmesi ne denli mantıklı ?
Yada arkasında yatan sebep ne ?

DB0752BB-DA47-4F11-9CC3-21BA01CCBE4F.jpeg

Tatlı Cadı

🌼🌼🌼
Editör
9 Nis 2020
8,614
42,960
Begeni yapan arkadaslar yorumda yapsın lütfen bence onemli bi konu 😄

verilmesin arkadas verilmesin nie veriyolar yeterince vatandaşımız mı yok hayırdır yani ben gitsem baska ülkeye vatandaşlık mı vericekler hemen bana bu hükümetin acısı bizde deil cocuklarımızda torunlarımızda cıkıcak
Hadi simdi biri bana anlatsın bu işin mantıgını adam suriyeden savastan kacıp gelmiş eee sonra ben türk vatandaşı oldum 😏 eeeee neden amaç ne

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,917

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
Bu yazıyı görünce aklıma ilk bazı Türk vatandaşlarının Alman vatandaşı olmak için can atarken ve kimileri olurken ki... Bu sadece Almanya için geçerli değil...
Bir Dünya Türkiyeli Amerika hayali var keza bir çok ülkeye karşı da öyle.

Bu sadece Türkiyeliler sınırlı olmayıp başka ülkelerde başka ülke vatandaşı olmak istiyor,,

Başka ülkelerin vatandaşlık almasına karşı değilim ama ne gereği var diye düşünüyorum,,,
Olunca ne oluyor ki anlamıyorum sen sonuç olarak nereli isen oraya aitsin,
Çok çok farklı bir statüye mi kavuşuyorsun iyi de senin uyruğun belli, kim olduğun belli,,

Şahsen ben hiç bir ülke vatandaşı olmak istemezdim, istemem de, 🙃

Türk uyruklu olup da başka ülkenin vatandaşı olanlara sormak lazım başınız göğe mi eriyor,,, 😒😒

Şimdi Türkiye de Suriyeliler göz önündeler o zaman herkes şunu sorabilir kendine neden Türkler, Türkiye de yaşayan Türkiyeliler başka ülke vatandaşı olurken sorun olmuyor da Suriyeliler Türk vatandaşı olurken neden sorun oluyor,,
Bu resmen ırkçılıktır, önyargıdır...
Allah'ın razı gelmediği düşüncedir,,,öyle düşünenler kendilerini sorgulasın bir zahmet

Bu ne demek oluyor kendi işine geldiğin gibi vatandaşlık alanlara ses çıkarma ama Suriyelilere gelince çıkar,,,

Düşüncem kimse kimsenin vatandaşlığını almasın, verilmesin vatandaşlık tüm dünya ve Türkiye'de,,,

Sükût-u Hayâl

Yıldırım çarpmış
Sp Kullanıcı
8 Tem 2018
2,725
13,491
Bir ülke yabancı uyruklu birine vatandaşlık verirken menfaatlerini düşünmeli.
Bu şahıs benim ülkeme ne katar diye düşünmeli.
Ticaret, spor, bilim gibi ülkeyi temsil edecek mecraları göz önünde bulundurmalı mesela. Sadece vatandaşlık için ödenecek miktar yegane kriter olmamalı.
Bunun haricinde sade biriyse en az 10 sene ikamet şartı olmalı.
Ülkeye sağlam beyinler lazım. Mesela ümit bozdağ gibiler olmamalı. (Siyaset dendiği için örnek isim verdim)

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,917
Bunun siyasetle alakası yok ki sen olumlu bakıyormusun atıyorum mısırlı cevayirli suriyeli birinin türk kimligi almasına onu soruyor :)
Bütün bunların arkasında ülkenin siyasi çıkarı olmadığını mı düşünüyorsun?
Böyle bir karar alınmışsa arkasında bizim bilmediğimiz bir sürü siyasi gerekçe vardır. Bizim hoşumuza gider veya gitmez orası ayrı mesele...

Son mesajlar