Soru/Cevap Yabancılara Türk Vatandaşlığı ne zaman verilmeli ?

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,758
59,854
Bütün bunların arkasında ülkenin siyasi çıkarı olmadığını mı düşünüyorsun?
Böyle bir karar alınmışsa arkasında bizim bilmediğimiz bir sürü siyasi gerekçe vardır. Bizim hoşumuza gider veya gitmez orası ayrı mesele...
O zaman şu soru geliyor aklıma mübarek normal vatandaş başka ülkelerin vatandaşlığını alıyor onun içinde de mi siyaset var,, 🙄

Alman vatandaşı olan çok Türk var ama normal bir çalışan,, burada Almanyayı örnek veriyorum çünkü gördüğüm için diyorum,,

Ne gibi çıkarımı ve yaptırımı olabilir normal vatandaşlardan

Tatlı Cadı

🌼🌼🌼
Editör
9 Nis 2020
8,669
43,149
Tabiki hepsinde siyasi seyler varda sen düşünceni soyle die dedim :) yoksa neler dönüyordur neler o allahın emri
İsim soyisim deiştirme bile onların bi oyunuda iste neyse bizde soyisim deiştirdik die ses edemiyorum ama cok sacma deilmi mesela bizim koyde 3 kisi de bizim kullandıgımız soyisimden var baska bir kiside bile yook köye yeni soyadı getirdik resmen 😂

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,858
68,377
Irkı farketmeksizin vatandaslık istemelerini doğal karsılıyorum ben..
Sorun şu ki..
türkce bilmeyene vatandaslık vermemelisin
En az 5 sene calısmıs olmalı mesela..

Belli kriterlerin olur..
faydası olmasada külfet olmayacagını garantilemen lazım devlete...

Ben alman vatandasıyım ama her halimden türk oldugumdan belli..
Dilim yetersiz olsa, maddi durumum Olmasa (devlete yük olmaktan bahsediyorum) bunlar olsaydı vatandaslıgı zaten Alamazdım..
ki almamalıydım da dogru prosedür bana göre.
(Bu dediklerim 2000 sonrası doganlar icin gecerli değil onlar 18 e kadar Otomatik olarak cifte vatandas Sonra secim hakkı)

He peki neden oldum ?
işime geldigi icin :)
Suan türkiyee yasıyorum ama sevdiklerim halen al almanyada giris cıkıslarda sorun yasamamak adına.. yoksa bi faydası oldugu yok..
benim işime geldi.. devlete de yük değilmisim ki vatandaslıgı verdi..

Bence suriye, afgan, mısır, ermeni, bulgar farketmeksizin Devlete yük değilse ve devletin belirledigi kriterleri karsılıyorsa herkes alabilmeli..
amaaaaa devletin bi kriteri olmalı :)
Ev al bilmem kac yüz bin dolar öde olmamalo bu kriter :)

bugün neredeyse her devket kurumunda bi tercüman var.. adam dilimizi bilmiyo.. tercümanı hazır nerede görülmüs bu lüks..

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,758
59,854
@Tatlı Cadı değiştirdiniz diye ses etmiyorsun,, etmeseydin edecektin öyle mi bu çifte standart olmuyor mu,,

Seni kast ederek demiyorum.. Sözüm genele...
Örnek olarak şunu diyim bir şeyi kendimiz yapınca mubah başkaları yapınca suç, veya neden diye sorguluyoruz,,
O zaman kendi çıkarımız olan alanlardan ses çıkarmıyoruz ama çıkarım olmayan alanlardan gürültü yapıyoruz,,
Bu ne kadar doğru,,,???

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,700
88,160
O zaman şu soru geliyor aklıma mübarek normal vatandaş başka ülkelerin vatandaşlığını alıyor onun içinde de mi siyaset var,, 🙄

Alman vatandaşı olan çok Türk var ama normal bir çalışan,, burada Almanyayı örnek veriyorum çünkü gördüğüm için diyorum,,

Ne gibi çıkarımı ve yaptırımı olabilir normal vatandaşlardan
Sana sadece şu kadarını söyleyeyim. Almanya'da 2002'den sonra doğan bütün çocuklar otomatik olarak pasaportlarına alman diye işlendi. Öncesi öyle değildi. Bunun gerekçesi olarakta alman nüfusunda hızlı bir düşüş olmasıydı...

Tatlı Cadı

🌼🌼🌼
Editör
9 Nis 2020
8,669
43,149
@Tatlı Cadı değiştirdiniz diye ses etmiyorsun,, etmeseydin edecektin öyle mi bu çifte standart olmuyor mu,,

Seni kast ederek demiyorum.. Sözüm genele...
Örnek olarak şunu diyim bir şeyi kendimiz yapınca mubah başkaları yapınca suç, veya neden diye sorguluyoruz,,
O zaman kendi çıkarımız olan alanlardan ses çıkarmıyoruz ama çıkarım olmayan alanlardan gürültü yapıyoruz,,
Bu ne kadar doğru,,,???
Bende ztn gereksiz birsey oldugunu soylemek istedim de anlatamadım galiba 😂
Artı ben istemedim eşim istedi bu kanun o veya bu sebebten cıkmasaydı deiştiremezdi
Artı ben hala kızlık soyadımı kimligimde kullanıyorum 😂

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,700
88,160
@-Hira- ya katılıyorum. Burda vatandaş olabilmenin belirli kriterleri var.
Ülke ekonomisine katkıda bulunmayan, devletten 1 euro bile yardım alanlar vatandaşlık hakkı alamaz. Belirli bir süre ikamet ve belirli seviyede dil bilmen lazım.
Önüne gelene vatandaşlık verilmesi zaten doğru değil. Bunun ırkçılık olduğunu düşünmüyorum.

Tatlı Cadı

🌼🌼🌼
Editör
9 Nis 2020
8,669
43,149
Sana sadece şu kadarını söyleyeyim. Almanya'da 2002'den sonra doğan bütün çocuklar otomatik olarak pasaportlarına alman diye işlendi. Öncesi öyle değildi. Bunun gerekçesi olarakta alman nüfusunda hızlı bir düşüş olmasıydı...
Türk cocuk alman olarak mı kayıt oluyo direk cifte vatandas olmuyolar mı 🤔

Son mesajlar